قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: مجلس باید ضمن نظارت بر فعالیت های دولت به فکر احقاق حقوق مردم باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی امروز همزمان با برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبر در خطبه های نماز جمعه که در مسجدالنبی برگزار شد اظهارداشت: از اولین ساعات اولیه بامداد امروز مردم فهیم و انقلابی کشور با حضور در شعب اخذ رای به تکلیف خود عمل کردند و حماسه ایی دیگر را رقم زدند.

وی افزود: دو انتخابات مهم در حال برگزاری است و اگر هنوز عده ای برای رای دادن نرفته اند توصیه می کنم به این موضوع اهمیت دهند و با حضور در شعب اخذ رای نمایندگان مورد نظر را برای حضور در مجلس خبرگان و شورای اسلامی تعیین کنند.

خطیب جمعه قزون بیان کرد: صبح با حضور در یکی از شعب اخذ رای(مسجد امام خمینی) برای انجام تکلیف حضور یافتیم و جمعیت کثیری ایستاده بود بطوری که اگر می ماندم و در صف می ایستادم ممکن بود به نماز جمعه نرسم و این حضور نشان می دهد عید بزرگ دیگری در حال محقق شدن است.
نمایندگان به فکر مردم باشند

عابدینی تصریح کرد: نمایندگان پس از کسب آراء مردم لازم است به فکر احقاق حقوق مردم باشند و مجلس باید هم ناظر فعالیت های دولت باشد و هم حامی آن و نباید در مقابل دولت باشد و البته دولتی هم نشود.

وی اضافه کرد: متاسفانه در رتبه علمی با دو رتبه تنزل به جایگاه رسیدیم که نمی دانیم چه کسی مسئول است و باید پاسخ دهد و آن را بررسی کند، مجلس دلسوز باید از وزارت علوم بپرسد چرا اینگونه شده است و در تجارت هم افول کرده ایم مجلس مردمی باید این موارد را به دولت گوشزد کند.

امام جمعه قزوین یادآورد: همچنین ساخت و ساز و عمران مسکن هم در کشور دچار رکود شده و خیلی از پروژه ها میراث گذشته است و الان طرح جدیدی دیده نمی شود و تعطیلی کارخانجات هم باعث بیکاری کارگران شده است و مجلس وظیفه اش پیگیری این مسائل است.

استقبال از شهید اسدی بیانگر تداوم راه شهداست

عابدینی از حضور گسترده مردم در مراسم تشییع پیکر مطهر طلبه مدافع حرم تشکر کرد و گفت: مردم با حضور باشکوه خود در تشییع این شهید نشان دادند شهدا زنده اند و در دل مردم جای دارند و راهشان ماندنی است.

مشکلات ۱۰۰ روزه حل نشد

نمانده ولی فقیه و امام جمعه قزوین با انتقاد از عملکرد دولت اظهارداشت: در خصوص استفاده از فرصت های پسابرجام وعده های زیادی از رئیس جمهور شنیده ایم و آقای روحانی گفت صد روزه مشکلات را حل می کنیم اما امروز باید پرسید چقدر از آن صد روز گذشته و کاری نشده است.
وی افزود: در حال حاضر به خیلی از کشورها سود می رسانیم مانند خودروسازی پژو و شرکت هواپیمایی فرانسه که در حال ورشکستگی بودند و کارخانه های خودمان نیمه فعال است.

خطیب جمعه قزوین تصریح کرد: ۸ اسفند سالروز تاسیس امور تربیتی توسط شهیدان باهنر و رجایی است که با کمک این شهدا موضوع تریبت و امور پرورشی هم در کنار تحصیل علم جدی گرفته شد تا معنویت هم در فضاهای آموزشی ما تسریع یابد.

وی یادآورشد: از مسئولان آموزش و پرورش انتظار داریم با آموزه های قرآنی تریبت فرزندان کشور را جدی بگیرند و از غربی ها الگو نگیرند.

مراقب منابع طبیعی کشور باشیم

امام جمعه قزوین اظهارداشت: از هشت هزار گونه گیاهی کشور بیش از چهار هزار گونه آن در حال انقراض است که ۱۰۰۰ گونه در ایران وجود دارد و چهار هزار و ۵۰۰ روستا هم در معرض شن های روان قراردارند و این آسیب ها ناشی از بی توجهی به محیط زیست است.

وی اضافه کرد: دولت باید برای صیانت از این منابع خدادادی اقدام جدی کند و برای آن برنامه داشته باشد و در استان قزوین هم به حفظ باغستانها و فضای سبز اهمیت دهد.

عابدینی تصریح کرد: خدواند نعمت های فراوانی به انسانها عطا کرده اما گاهی خودمان را با ناآگاهی و اسراف و طمع از این منابع محروم می کنیم و بلاهایی که سر محیط زیست می آوریم نگران کننده است به طوری که خدا زمینی پر از جنگل و اراضی حاصلخیز را تحویل ما داد و امروز با خشکسالی و نابودی آنها روبرو هستیم.