شیراز _ نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: مسئولین دانشگاه ها با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری به جایگاه جوانان مؤمن و انقلابی توجه کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله اسد الله ایمانی در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز با اشاره به دیدار جوانان نخبه با رهبر انقلاب، گفت: در آن دیدار رهبری فرمودند که من جوانان مومن و انقلابی را دوست دارد، حال این سوال مطرح است که آیا مسئولین دانشگاه ها و وزارتخانه های مربوطه نیز به این جوانان علاقه دارند.

وی ادامه داد: اگر فضای کار برای این جوانان در دانشگاه ها فراهم است که اطاعت از رهبری باعث موفقیت و نجات آنها در قیامت خواهد شد اما اگر غیر از این باشد نه تنها در قیامت بلکه باید پاسخگوی مردم باشند.

نماینده ولی فقیه در فارس تاکید کرد: مسئولین دانشگاه باید با پیروی از فرمایشات رهبری به جوانان مومن و انقلابی توجه ویژه داشته باشند.

آیت الله ایمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن روز ۱۷ دی ماه یادآور شد: ۱۷ دی روزی بسیار تاثیرگذار در تاریخ کشور است، ۳ اسفند ۱۲۹۹ رضاخان از جانب انگلیس ها به عنوان شاه کشور انتخاب شد و این فرد روز ۱۷ دی ماه ۱۳۱۴ دستور به کشف حجاب داد.

وی ادامه داد: این پدر و پسر کشف حجاب را به عنوان یک کار شاخص خود مدنظر قرار دادند که این کار آنها باعث به زمین ریختن خون های زیاد، تبعید و زندانی شدن بسیار بود.

نماینده ولی فقیه در فارس افزود: هراندازه به که خاطر این کشف حجاب و بی عفتی از گذشته تاکنون مشکلاتی ایجاد شده همه گناهان به پای رضاخان و پسرش نوشته شدهاست.

وی ادامه داد: ۱۷ دی سال ۵۶ نیز مقاله این بر علیه امام(ره) در روزنامه اطلاعات آن دوران نوشته شد که جای تعجب داشت که چرا این مقاله یک روز زودتر و یا دیرتر به چاپ رسید.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: بصیرت و دانش سیاسی حوزه علمیه و مردم قم باعث شد که بفهمند پشت این مقاله قرار است اتفاقاتی روی دهد به همین دلیل راهپیمایی های ۱۸ و ۱۹ دی رقم خود که منجرب به شهادت گروهی از انقلابیون شد.

آیت الله ایمانی افزود: پس از آن اتفاقات شاهد روزهایی همچون ۲۹ دی در تبریز و ۱۰ فروردین یزد بودیم که اینگونه حرکت ها به پیروزی انقلاب منجرب شد.

وی تاکید کرد: همگان بدانند که بی حجابی و بی عفتی سوغات غرب و دشمان است زیرا امروز هم با استفاده از تمامی امکانات به دنبال از بین بردن حیاء و عفت در جامعه هستند تا از این طریق بتوانند دین و دینداری را مورد حمله قرار دهند.

آیت الله ایمانی تصریح کرد: دعوت به بی حجابی توسط غربی ها انجام می شود زیرا آنها هیچگاه دوست نبوده و نیستند.