اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: همه آحاد مردم، مسئولین و نامزدهای انتخاباتی علاوه بر حضور گسترده در انتخابات باید به نتایج حاصل از انتخابات تمکین کرده و احترام بگذارند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه اراک اظهار داشت: امروز به برکت انقلاب اسلامی است که مردم می توانند در پای صندوق های رای حاضر شوند و برای سرنوشت خود تصمیم گیری کنند و نمایندگان خود را انتخاب کنند.

وی افزود: مردم باید با قصد قربت پای صندوق رای بروند و اگر فرد مورد نظر انتخاب شد یا نشد همه نامزدها و مردم باید به نتایج انتخابات احترام گذاشته و تمکین کنند.

دری نجف آبادی بیان کرد: تاکید بر حضور آگاهانه مردم برای انتخاب بهترین فرد از آن جهت است که تصمیمات نهادهایی چون مجلس شورای اسلامی تنها برای چهار سال نیست و نتایج تصمیمات و قانون گذاری ها تا مدت ها در جامعه وجود دارد بنابراین باید افرادی برای حضور در این عرصه انتخاب شوند که آینده نگر و دلسوز مشکلات جامعه و مطالبات مردم باشند.

امام جمعه اراک گفت: کسانی نیز که انتخاب می شوند باید بدانند که مسئولیت شان امانت بزرگی در دست آنها است که با پاسداری از این امانت و تعهد و صداقت باید تکلیف خود را در مقابل رای مردم و خون شهدا به ادا کنند.

دری نجف آبادی گفت: استان مرکزی با مسائل زیادی از جمله مشکلات اقتصادی و صنعتی، بیکاری و زیست محیطی روبرو است که باید این گره ها با همت و پشتکار باز شوند و این طور نباشد که تصمیمات گرفته شده فقط رفع مشکل در کوتاه مدت باشد و ابن مهم فقط با دلسوزی تحقق می یابد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح‌کرد: مشارکت گسترده مردم در انتخابات موجب یاس و ناامیدی دشمنان نظام اسلامی است و از سوی دیگر بصیرت و آگاهی مردم کشور را به عنوان پشتوانه های نظام اسلامی به نمایش می گذارد.