رشت- امام جمعه موقت رشت با تاکید بر لزوم انتخاب درست تصریح کرد: انتخاب افراد اصلح باعث اقتدار نظام و خنثی شدن نقشه های دشمنان می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام و المسلمین احمد عبدالله‌زاده پاشاکی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت با اشاره به ایام فاطمیه و شهادت دخت نبی اکرم (ص) اظهار کرد: وجود مبارک حضرت فاطمه (س) دارای حرمت بوده و خداوند در قرآن و در سوره کوثر به قدر این حرمت اشاره کرده است.

وی افزود: خداوند فرموده رضای فاطمه (س) رضای او و خشم ایشان خشم او است که این امر خود نشان دهنده جایگاه والای بانوی دو عالم دارد.

حجت‌الاسلام عبدالله‌زاده در ادامه با بیان اینکه رعایت تقوای الهی موجب بصیرت در مومن می شود تصریح کرد: افراد متقی به دلیل بصیرتی که به آنها اعطا شده همواره به دنبال انتخاب بهترین ها هستند.

خطیب جمعه رشت خاطرنشان کرد: این بصیرت در مسائل سیاسی نیز منجر به انتخاب افراد اصلح در اداره امور می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از مردم همیشه در صحنه گیلان که در حال رقم زدن حماسه ای دیگر هستند گفت: امروز روز حساس و سرنوشت سازی بوده و مردم باید با شرکت در انتخابات از انفعال سیاسی فاصله بگیرند.

حجت‌الاسلام عبدالله‌زاده با اشاره به اهمیت انتخابات امروز تصریح کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز فرموده اند، حضور در انتخابات به معنای تجدید بیعت با امام خمینی (ره) و در نهایت پیامبر اسلام است.

امام جمعه موقت رشت با تاکید بر لزوم انتخاب افراد اصلح گفت: مردم باید به کسانی رای دهند که مرعوب استکبار و آمریکا نبوده و در مقابل دشمنان ایستادگی کند چرا که مرعوب دشمن بودن به معنای بی توجهی به ظرفیت های داخلی است.

وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری بر ضرورت پرهیز از دو دستگی در جامعه افزود: همانطور که رهبر انقلاب نیز تاکید کرده اند باید از نامگذاری افراد و تقسیم آنها به گروه های میانه رو و تند رو بر اساس آنچه که رسانه های خارجی تبیین می کنند پرهیز کرد چرا که این تقسیم بندی ها نتیجه ای جز تفرقه ندارد.

امام جمعه موقت رشت خاطر نشان کرد: دشمن امروز با تندرو خواندن افراد پایبند به نظام و میانه رو خواندن همسویان با تفکرات خود به دنبال نفوذ در داخل کشور است.

حجت‌الاسلام عبدالله‌زاده همچنین در بیان ویژگی های نمایندگان اصلح گفت: نمایندگان اصلح کسانی هستند که منافع مردم را به منافع خود ترجیح داده و همواره در برابر استکبار قد علم کنند.

وی دشمن ستیزی، توجه به اقتصاد مقاومتی، مردمی بودن و توجه به ظرفیت های داخلی را از جمله مهمترین ویژگی های نمایندگان اصلح دانست و تاکید کرد: مردم باید در انتخاب خود دقت کرده و بهترین و کارآمدترین افراد را گزینش کنند.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به تغییر ادبیات دشمن و گردش سیاست های غرب از تحریم انتخابات به تعیین افراد برای رای دادن تصریح کرد: دشمنان به این واقعیت پی برده اند که دیگر نمی توان از حربه تحریم انتخابات به انقلاب ضربه زد از این رو تاکتیک خود را عوض کرده و این بار لیست افرادی که مردم باید به آن رای بدهند را تعیین می کند.

حجت‌الاسلام عبدالله‌زاده خاطرنشان کرد: بی توجهی به این سیاست ها و انتخاب افراد اصلح، دشمنان را دچار یاس کرده و اقتدار نظام را تضمین می‌کند.