رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در سخنانی از سیاست ها و اقدامات اخیر عربستان در قبال این کشور به شدت انتقاد نمود و این کشور را عامل ضربه زدن به اسلام معرفی کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از شبکه المنار، شیخ «هاشم صفی الدین» رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان طی سخنانی اظهار داشت: طی دوران اخیر هیچ کشوری مانند عربستان به اسلام آسیب نرساند.

وی در ادامه در خصوص اقدامات اخیر عربستان در رابطه با لبنان تصریح کرد: آل سعود در صدد است تا منطق، روش و حاکمیت خود را بر لبنان تحمیل کند.

رئیس شورای اجرایی حزب الله گفت: هنگامی که حزب الله در برابر آل سعود جبهه گرفت و آنها را ظالم، متجاوز، خطاکار و حامی تروریست بلکه به وجود آورنده تروریسم در جهان قلمداد کرد، موجب خشم سعودی ها شد و آن ها این مواضع بر حق حزب الله را تحمل نکردند.

وی در ادامه عنوان کرد: عربستان میلیاردها دلار پول صرف می کند تا سلطه و قدرت خود را در جهان اسلام و کشورهای عرب زبان حفظ کند اما در حال حاضر با شکست در عراق، یمن، سوریه و تمامی منطقه در حال از دست دادن سلطه خود است و این خشم سعودی ها نشانه شکست آنها است نه نشانه قدرت و توان آنها.

شیخ هاشم صفی الدین با اشاره به حوادث پیش آمده طی روزهای اخیر میان لبنان و عربستان تصریح کرد: پیش از این عربستان خود را به عنوان یک کشور خوب و دوست برای لبنان معرفی می کرد اما اقدامات اخیر نشان دهنده چهره حقیقی آل سعود است.

وی افزود: پس از خودداری لبنان از درپیش گرفتن سیاست های عربستان، سعودی ها اکنون می گویند که لبنان باید به جهنم برود!