وزارت خارجه پاکستان با انتشار بیانیه ای ضمن حمایت از تصمیم روسیه و آمریکا برای برقراری آتش بس در سوریه گفت: اسلام‌آباد سیاست استقلال و تمامیت ارضی سوریه را دنبال می‌کند.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از «روزنامه پاکستان»، وزارت امور خارجه پاکستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: اسلام‌آباد از تصمیم‌گیری روسیه و آمریکا در مورد پایان خشونت و آتش‌بس در سوریه استقبال می‌کند.

این بیانیه می‌افزاید: پاکستان در مورد بحران حقوق بشر و مشکلات مهاجرین در سوریه نگران است و اسلام‌آباد سیاست استقلال و تمامیت ارضی سوریه را دنبال می‌کند.

وزارت امور خارجه پاکستان تصریح کرد: بحران سوریه باید هرچه سریع‌تر حل و فصل شود و این موضوع امری اضطراری است.

این در حالی است که سنای پاکستان چندی پیش با ابراز نگرانی از نقش نامشخص این کشور در ائتلاف نظامی جدید عربستان اعلام کرد که دولت اسلام‌آباد اطلاعاتی در این مورد ارائه نمی‌کند و این ائتلاف نیز درحال برنامه‌ریزی برای جنگ زمینی در سوریه است.

اما «نفیس زکریا» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان پس از آن، در گفتگو با خبرنگاران گفت: پاکستان در وضعیت کنونی موضع اصولی در مورد تمامیت ارضی و استقلال سوریه گرفته است.

وی افزود: پاکستان بر اساس سیاست احترام به تمامیت ارضی و استقلال سوریه عمل می‌کند.

لازم به ذکر است که پاکستان در حالی اعلام بی‌طرفی در مورد وضعیت کنونی سوریه کرده است که عربستان و ترکیه نیروهای زمینی خود را به‌بهانه مبارزه با داعش به سوریه اعزام کرده‌اند.