حملۀ اخیر جنگنده‌های سعودی به جنوب یمن ۱۷ کشته و ۱۳ زخمی برجا گذاشته است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المسیره در گزارشی جدید از افزایش آمار قربانیان حملۀ جنگنده‌های سعودی به تعز خبر داد و گفت: در این حمله که بامداد جمعه به منطقه الربیعی صورت گرفت، ۱۷ نفر کشته و ۱۳ تن زخمی شدند.

جنگنده‌های سعودی در این حمله مناطق مسکونی، زیرساخت‌ها و مراکز اقتصادی از جمله یک کارگاه را هدف قرار دادند و منطقه برگان در شهر رازح در استان صعده را با بمب‌های خوشه‌ای بمباران کردند.

این در حالی است که در حملۀ روز گذشته جنگنده‌های سعودی به منازل مسکونی در استان الحدیده، هفت عضو یک خانواده که همگی زن و کودک بودند، جان باختند.

حملات ائتلاف سعودی به یمن درحالی ادامه دارد که سازمان ملل به تازگی دربارۀ تلفات و پیامدهای جنگ یمن بر کودکان هشدار داده است.

به نوشته پرس تی وی، صندوق کودکان سازمان ملل روز چهارشنبه (۲۲ دی ۱۳۹۵) از قربانی شدن یک هزار و ۴۰۰ کودک در جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن خبر داد و افزود: آمار واقعی تلفات بسیار بیشتر از آمار تاییدشده است.

نمایندۀ یونیسف در این بیانیه دربارۀ پیامدهای جنگ یمن بر کودکان این کشور ابراز نگرانی کرد و ضمن تاکید بر لزوم حفظ جان کودکان، گفت: هرگز نباید کودکان از بیم جان، از حضور در مدرسه واهمه داشته باشند.

وی افزود نزدیک به ۲هزار مدرسه در یمن دیگر قابل استفاده نیستند چرا که آسیب دیده و یا ویران شده‌اند، یا برای مقاصد نظامی و یا به عنوان پناهگاه مورد استفاده قرار می‌گیرند.