امام جمعه صیدای لبنان با اشاره به حمله هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه تأکید کرد که این رژیم در راستای حل بحران سوریه سنگ اندازی می کند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عفیف نابلسی امام جمعه صیدای لبنان در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مجتمع حضرت زهرا(س) برگزار شد، حمله هوایی ارتش صهیونیستی به سوریه را محکوم کرد و گفت: در حالی که پیامدهای حل بحران سوریه بر اساس نشست آتی در قزاقستان مشاهده می شود، دشمن صهیونیستی با حمله هوایی به فرودگاه نظامی دمشق، این کشور را وارد مرحله جدیدی کرد.

وی افزود: دشمن صهیونیستی که از دستاوردهای ارتش عربی سوریه و همپیمانان آن به ویژه در حلب به ستوه آمده است به سنگ اندازی در برابر راه حل سیاسی می پردازد و اعتقاد دارد توقف جنگ در سوریه ضربه شدیدی به پروژه فتنه و ویرانگر خود در این کشور وارد می کند.

آیت الله نابلسی تصریح کرد: طولانی تر شدن بحران سوریه و ادامه خونریزی در این کشور و همچنین مشغول شدن ملت های عربی به فتنه و پیامدهای آن ضامن مصالح رژیم صهیونیستی به شمار می آید.

این عالم لبنانی ادامه داد: جنایت جدید رژیم صهیونیستی در نتیجه شکست های بزرگی است که جبهه سوریه و مقاومت بر این رژیم وارد کرده و بر همین اساس سعی دارد مانورهای رسانه ای و سیاسی و نظامی جهت ناکامی پروژه پایان بحران سوریه راه بیندازد.

امام جمعه صیدا در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه به بررسی اوضاع داخلی لبنان پرداخت و اظهار داشت: روند کنونی اصلاحات در زمینه های مختلف باید ادامه یابد و در این راستا از توجه به قشر محروم جامعه و همچنین برگزاری انتخابات پارلمانی در زمان مقرر و بر اساس قانون جدید غافل نشد.