قائم مقام پژوهشگاه قرآن و حدیث با اشاره به لزوم مقابله با شبهات دینی دشمن گفت: پژوهشگاه قرآن و حدیث در زمینه پاسخگویی به شبهات دینی که توسط دشمن در جامعه مطرح می‌شود فعالیت می‌کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام رضا برنج‌کار ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله نوری‌همدانی اظهار داشت: موسسه دارالحدیث دارای بخش‌های مختلفی است که مهم‌ترین آن پژوهشگاه قرآن و حدیث است.

قائم مقام پژوهشگاه قرآن و حدیث با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته توسط پژوهشگاه قرآن و حدیث افزود: این پژهشگاه علمی و دینی در زمینه پژوهش قرآن و حدیث فعالیت می‌کند و در این زمینه اقدامات ارزشمندی انجام داده است.

برنجکاربا اشاره به لزوم بزرگداشت بزرگان علم و دین بیان کرد: برگزاری کنگره مرحوم کلینی و رازی و شیخ صدوق توسط این موسسه علمی در راستای ارج نهادن علمای دین است و این پژوهشگاه در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

وی با اشاره به فعالیت‌های دینی و علمی پژوهشگاه قرآن و حدیث گفت: موسسه دارالحدیث به مدت ۲۰ سال است که تاسیس شده که پژوهشکده علوم و معارف حدیث، پژوهشکده تفسیر اهل‌بیت (ع)، پژوهشکده کلام اهل بیت (ع) و پژوهشکده اخلاق و روان‌شناسی اسلامی ۴ مجموعه‌ای است که در حال فعالیت در پژوهشگاه قرآن و حدیث هستند.

قائم مقام پژوهشگاه قرآن و حدیث افزود: این پژوهشگاه تلاش می‌کند که قرآن و حدیث را مورد پژوهش قرار دهد و براساس نیازهای جامعه به نشر معارف دینی و معارف حدیث بپردازد.

برنجکار بیان کرد: در تفسیر قرآن‌کریم فعالیت‌هایی توسط پژوهشگاه قرآن و حدیث انجام شده و تفسیر مفصلی را آغاز کرده‌ایم که تاکنون تفسیر سوره حمد دو جلد شده است.

وی با اشاره به لزوم مقابله با شبهات دینی دشمن عنوان کرد: پژوهشگاه قرآن و حدیث در زمینه پاسخگویی به شبهات دینی که توسط دشمن در جامعه مطرح می‌شود فعالیت می‌کند.