ژنرال بازنشسته و کارشناس دفاعی پاکستانی اعلام کرد که مقامات عالی رتبه این کشور و آمریکا در ششمین دور از مذاکرات استراتژیک واشنگتن-اسلام‌آباد حضور گروه تروریستی داعش در افغانستان را محور گفت‌وگوهای خود قرار خواهند داد.

به گزارش پرس شیعه؛ «طلعت مسعود» ژنرال بازنشسته و کارشناس دفاعی پاکستان در گفت‌وگو با رادیو پاکستان اعلام کرد: همکاری‌های دوجانبه واشنگتن-اسلام‌آباد به دلیل مذاکرات استراتژیک مقامات عالی‌رتبه پاکستان و آمریکا افزایش خواهد یافت.

وی افزود: این مذاکرات تسهیل کننده در برقراری صلح و امنیت در منطقه است، زیرا حضور گروه تروریستی داعش در افغانستان به عنوان موضوعی مهم در مذاکرات استراتژیک واشنگتن-اسلام‌آباد بررسی می‌شود.

مسعود گفت: مقامات عالی رتبه اسلام‌آباد و واشنگتن در این مذاکرات امنیت افغانستان را نیز مورد بحث قرار خواهند داد.

ششمین دور مذاکرات استراتژیک پاکستان و آمریکا قرار است فردا (دوشنبه) در واشنگتن آغاز شود.

هیئت مقامات عالی‌رتبه پاکستان به رهبری «سرتاج عزیز» مشاور امور بین‌الملل نخست‌وزیر این کشور در این مذاکرات حضور می‌یابند و میزبانی آن توسط هیئت آمریکایی به رهبری «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا در واشنگتن صورت می‌گیرد.

مذاکرات استراتژیک اسلام‌آباد و واشنگتن در سال ۲۰۱۰ میلادی آغاز شد و در سال ۲۰۱۱ میلادی به‌دلیل عملیات نظامی آمریکا علیه «اسامه بن لادن» در «ایبت‌آباد» و همچنین حملات پهپادی این کشور در خاک پاکستان متوقف شد.

مذاکرات استراتژیک اسلام‌آباد و واشنگتن در ماه ژانویه سال ۲۰۱۴ میلادی دوباره از سر گرفته شد که دور پنجم آن در ۲ ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی در اسلام‌آباد برگزار شده بود.