مسئول روابط خارجی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از وجود تماس هایی با مسئولان مصر برای توسعه روابط دوجانبه خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، اسامه حمدان گفت که بهبود محسوسی در روابط حماس با مصر به وجود آمده است و ما امیدواریم که این روابط توسعه یابد و به سمت بهتر شدن این رابطه و خدمت به آرمان فلسطین پیش برود.

وی افزود که توسعه روابط با مصر تاثیرات مثبتی بر اوضاع انسانی در نوار غزه خواهد داشت.

حمدان در ادامه ضمن خودداری از افشای جزئیات توسعه روابط با مصر و اینکه آیا در آینده دیدارهایی بین حماس و مسئولان مصر برگزار خواهد شد، تنها گفت: نمی توانم درباره جزئیات حرفی بزنم، ما می خواهیم روابط مستحکم و قوی با مصر داشته باشیم.

این رهبر حماس تاکید کرد که نقش مصر اساسی و موثر است و هرگونه رابطه با هرکشور و یا هر طرف دیگری هرگز خدشه ای به رابطه با مصر وارد نمی کند و مصر ناظر اصلی بر پرونده آشتی فلسطینیان است و تاکنون میزبان چندین دیدار بین دو جنبش فتح و حماس بوده است.

در همین رابطه اسماعیل هنیه نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نیز دو روز پیش تاکید کرد که حماس هیچ نقش نظامی و امنیتی در سینا یا رفح مصر (واقع در شمال شرقی مصر) ندارد و ما اجازه نمی دهیم امنیت مصر به بازی گرفته شود.

روابط حماس و رهبران مصر از زمان عزل محمد مرسی رئیس جمهور منتسب به جماعت اخوان المسلمین و روی کار آمدن عبدالفتاح السیسی به تیرگی گرائیده است.