ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در راستای عملیات نظامی با هدف متوقف ساختن تجاوز عربستان به این کشور پایگاه‌های نظامی رژیم سعودی در جیزان را موشک‌باران کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از العهد، ارتش یمن با کمک کمیته‌های مردمی تلاشهای مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی برای پیشروی در اطراف غربی استان مأرب در شمال شرق صنعا را ناکام گذاشتند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ادامه پیشروی‌های خود منطقه “بیت وافی” و ارتفاعات مشرف بر آن در بخش “جبل حبشی” را به کنترل خود در آورده و خسارت‌های سنگین جانی و مادی به مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی وارد کردند.

در همین رابطه یک منبع یمنی گفت که تعداد زیادی از مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در عملیات پاکسازی این منطقه کشته شدند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین با موشکهای کاتیوشا مرکز تجمع افراد مسلح در منطقه “الوازعیه” را هدف قرار دادند.

ارتش و کمیته‌های مردمی همچنین در راستای عملیات نظامی با هدف متوقف ساختن تجاوز عربستان به این کشور، پایگاه‌های نظامی “ملحمه”، “المعنق”، “المصفق”، “الرمیح” و “السرداح” عربستان در جیزان را موشک‌باران کردند.

و خبر دیگر اینکه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دو پایگاه نظامی “قلل الشیبانی” و “حمامه” متعلق به ائتلاف متجاوز سعودی در منطقه ظهران عسیر را با خمپاره‌های توپخانه‌ای و موشکی هدف قرار دادند.

در این بین شبکه المسیره تصاویری از بالگرد اماراتی که به‌دست نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر فراز منطقه “عزان” در بخش ذباب در غرب استان تعز سرنگون شده بود، منتشر کرد.

این بالگرد، یک بالگرد شناسایی اماراتی وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی و مجهز به دوربین برای تصویربرداری، جاسوسی و مشخص کردن اهداف بود.

این پنجمین هواپیمای جاسوسی ائتلاف متجاوز سعودی است که پدافند هوایی ارتش یمن در طول چهار هفته گذشته آن را سرنگون کرده است.

یک منبع یمنی گفت که ائتلاف متجاوز سعودی غیرنظامیان را عمداً هدف قرار می‌دهد که این موضوع نقض آشکار حقوق بشر است که از ابتدای تجاوز تاکنون در سایه سکوت مطلق بین المللی، اسلامی و عربی رخ می‌دهد.

و خبر دیگر اینکه افراد مسلح ناشناس در حالی که سوار بر یک موتورسیکلت بودند، به‌سمت یک شهروند یمنی در خیابان “التسعین” در شهر المنصوره در مرکز شهر عدن تیراندازی کردند و وی را از پای در آوردند.

شهر المنصوره یکی از مهمترین مرکز تجمع عناصر تکفیری در عدن است. این شهر از زمان اشغال عدن از سوی ائتلاف متجاوز سعودی شاهد چندین حمله و انفجار تروریستی بود.