وزیر امور خارجه روسیه مشارکت جامعه بین الملل و دوری گزیدن از استانداردهای دوگانه را تنها راه موثر برای مبارزه با تروریسم توصیف کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از ایتارتاس، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در آستانه سفر به الجزایر در مصاحبه با روزنامه «اکسپرسیون» این کشور گفت: تروریسم یک تهدید جهانی است و به اولویت نخست ما در تامین امنیت بین المللی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: حملات خونین داعش نه تنها ماهیت بربر وار حاکم بر ایدئولوژی این گروه را آشکار می سازد بلکه این حقیقت را نیز مشخص می کند که در جهان معاصر که کشورها در ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر هستند، ایجاد یک واحه امن و حصار کشی برای جدا کردن مناطق آشوب زده غیر ممکن است.

لاوروف با تاکید بر نقش سازمان ملل اطمینان داد که تلاش مشترکی که بر پایه قوانین بین الملل و دوری گزیدن از استانداردهای دوگانه باشد، تنها تضمین موجود برای نتیجه بخش بودن تلاش ها در زمینه مبارزه با تروریسم است.

وی در این باره گفت: آنچه که امروز ضرورت دارد رها کردن جاه طلبی ها و اختلاف نظرها با هدف نزدیکی و اتحاد آن هم بدون قید هیچ گونه ملاحظه یا پیش شرط و تنها برای غلبه بر داعش و دیگر گروه های تروریستی است که تمدن بشری را به چالش کشیده است.

قرار است لاوروف در سفر به الجزایر که فردا دوشنبه انجام می شود، مسائل منطقه ای بویژه اوضاع لیبی، سوریه و همچنین مبارزه با تروریسم و توسعه بازار بین المللی نفت را مورد بررسی قرار دهد.