نمایشگاه‌های کتاب استانی در سال جاری با برپایی نمایشگاه کتاب یزد پایان می‌یابند.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، سیصد و چهارمین نمایشگاه کتاب استانی و هشتمین نمایشگاه بزرگ کتاب یزد از تاریخ ۱۰ تا ۱۶ اسفندماه در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی این شهر برگزار می‌شود.

در هشتمین دوره نمایشگاه کتاب یزد ۵۰۴ ناشر، ۴۵ هزار و ۷۵۰ عنوان کتاب را در ۳۰۵ غرفه عرضه می‌کنند. ۵۷ ناشر لاتین و عرب نیز ۱۴ هزار عنوان کتاب را به نمایش خواهند گذاشت. از استان یزد نیز ۱۶ ناشر آثار خود را به صورت مستقیم به نمایش خواهند گذاشت.

بر اساس این گزارش، برای حمایت از ناشرانی که امکان حضور در نمایشگاه را ندارند، در بخش فروش متمرکز ۳۰ ناشر حضور خواهند داشت. مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان بن یارانه‌ای خرید کتاب با تخفیف ۲۰ درصد از طریق بانک صادرات مستقر در نمایشگاه در بین بازیدکنندگان با ارایه کارت ملی توزیع می‌شود.

نقد و بررسی کتاب، شاهنامه خوانی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی نقش حجاب و عفاف، شبکه‌های اجتماعی، کارگاه تصویرگری کتاب کودک، شب شعر، نشست مطالعه و کتابخوانی از دیدگاه قرآن و احادیث، نشست بررسی وضعیت مطالعه در کودکان کار، ویژه برنامه ثبت خاطرات اولین کتابی که خواندم، شعرخوانی ناشران استان با حضور محمدعلی بهمنی، کارگاه آموزشی فرهنگی انقلاب، مسابقه کتابخوانی و جنگ شادی کتاب و کودک از جمله برنامه‌های جانبی در نظر گرفته شده برای این نمایشگاه است.

هشتمین نمایشگاه کتاب استان یزد به همت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

این نمایشگاه صبح‌ها ازساعت ۹تا ۱۲:۳۰ و عصرها از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۲۱ پذیرای علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی است.