آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه حضور طلاب در حدوث و ادامه انقلاب موثر و با اهمیت بوده است، گفت: مهاجرت جهادی و مهاجرت تفقه در دین از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که در قرآن به آن اشاره شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از روحانیون سپاه پاسداران که در حال گذراندن دوره‌های بدو خدمت در دانشکده عقیدتی سیاسی سپاه شد اظهارداشت: در قرآن دو نوع نفر و مهاجرت ذکر شده است یک در راه پروردگار یکی هم برای تعلم و یاد گرفتن تعالیم الهی است.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه تفقه به معنای فهم عمیق و دقیق است افزود: انسان باید با تفقه عمیق دین را بشناسد، شناخت این کار ساده نیست، کج فهمی‌ها سبب می‌شود تفقه در دین صورت نگیرد اما این وظیفه ما است.

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه دین در همه ابعاد انسانی برنامه دارد و شناخت آن کار ساده‌ای نیست، گفت: معارف اعتقادی، معارف عبادی، معارف اخلاقی، معارف اقتصادی و معارف سیاسی از ابعاد مختلف انسان است که در دین به آن‌ها تاکید شده است.

وی با بیان اینکه فقیه شخصی است که در این امور تبحر داشته باشد افزود: کار طلبگی مقدس است، طلبه‌ها از اول انقلاب زیر پرچم اسلام و نظام اسلامی بودند و جبهه‌ها هم حضور داشتند.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه حضور طلاب در حدوث و ادامه انقلاب موثر و با اهمیت بوده است تصریح کرد: نفر جهادی و نفر تفقه در دین از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که در قرآن به آن اشاره شده است.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه در نفر جهادی باید عده‌ای ابزار جنگ را بشناسند گفت: طلبه هم به همین ترتیب باید علوم دینی را بداند تا بتواند موثر باشد و به همین دلیل وظیفه سنگین است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه در زمانی حساسی هستیم خاطر نشان کرد: طلاب باید همانگونه که در حدوث انقلاب نقش موثر داشتند در ادامه نیز موثر باشند و اهداف، ارکان و آسیب‌های انقلاب را برای مردم بگویند و این بهترین کار برای طلاب در موقعیت کنونی است.