معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی با اشاره به جنایت های رژیم سعودی در یمن، اظهار داشت: این حق ماست که به جنایت های سعودیها اعتراض کنیم و بر سَر آنها فریاد بکشیم.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از شبکه المنار، «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی با اشاره به مسأله فلسطین، اظهار داشت: مسأله فلسطین باید مسأله اصلی کشورهای جهان اسلام و عرب باشد؛ فلسطین در قلب امت اسلامی جای دارد.

بر اساس این گزارش، وی تصریح کرد: مدعیان دفاع از فلسطین هیچگاه از مقاومت در این کشور حمایت نکردند که از همان ابتدا و در سطوح مختلف حمایتی وجود می داشت، فلسطینیان قادر به آزادسازی سرزمین خود بودند.

شیخ نعیم قاسم همچنین اظهار داشت: عربستان سعودی و ایران کاملا با یکدیگر متفاوت هستند؛ ایران از خانواده های شهدای فلسطینی حمایت می کند و دیگری از قاتلان آنها.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه افزود: عربستان سعودی در یمن زنان و کودکان را قتل عام می کند و مساجد و بیمارستان ها را نیز هدف حملات هوایی قرار می دهد؛ این جنایت علیه بشریت است.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به حمایت های رژیم سعودی از تروریست های تکفیری در عراق و سوریه، اظهار داشت: ما حق داریم به تجاوزهای رژیم صهیونیستی به کشورهای جهان عرب اعتراض کنیم و بر سَر این رژیم فریاد بکشیم.

شیخ نعیم قاسم در پایان اظهار داشت: حمایت های سعودیها از تکفیریها در نهایت دامن خودشان را خواهد گرفت.