داعش بامداد امروز به منطقه سیلو خان ضاری در ابوغریب در غرب بغداد یورش برد و آن را اشغال کرد و در حال حاضر نیروهای مردمی و امنیتی عراق به دنبال بیرون کردن داعش از غرب پایتخت عراق هستند.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از النهرین، معین الکاظمی از فرماندهان نیروهای مردمی عراق اعلام کرد: یورش داعش به منطقه ابوغریب در غرب بغداد در صبح امروز از منطقه الصبیحات در منطقه الکرمه در ۱۹ کیلومتری شرق فلوجه صورت گرفت.

وی افزود: داعش منطقه سیلو در خان ضاری در ابوغریب را همچنان در اشغال خود دارد. اما نیروهای مردمی و ارتش منطقه سیلو را از همه طرف در محاصره قرار داده اند.

الکاظمی تاکید کرد: فرماندهی عملیات بغداد مسئول این نفوذ داعش به منطقه است.

در همین حال مقتدا صدر رهبر جریان صدر امروز از گردان های صلح خواست که آماده دفاع از پایتخت عراق شوند.

در همین حال منابع نظامی عراقی اعلام کردند: نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم به منطقه سیلو خان ضاری در غرب بغداد رسیده اند تا کار تروریست های داعش که در این منطقه هستند یکسره نمایند.

شایان ذکر است که ابوغریب منطقه و شهری است که در غرب پایتخت عراق واقع شده است. این منطقه در شرق شهر فلوجه است. بخش اعظم این منطقه را اراضی کشاورزی تشکیل می دهند و عشایر زوبع، الغریر، الهیتاوین، الجبور، المساره، الدلیم و بنی تمیم و برخی دیگر از عشایر در این منطقه زندگی می کنند. این منطقه تا سال ۱۹۹۰ از توابع استان الانبار بود اما در این سال تابع استان بغداد شد و پس از ۲۰۰۵ دوباره تابع الانبار شد اما هم اکنون ترسیم مرزهای میان بغداد و الانبار صورت نگرفته است.این شهر در دوره پادشاهی در سال ۱۹۴۴ به وجود آمد.
از سوی دیگر منابع عراقی اعلام کردند که نیروهای ارتش و عشایر الکرمه موفق به دفع یروش داعش که با شش خودرو بمب گذاری شده ای که عوامل انتحاری آنرا هدایت می کردند صورت گرفت، شدند.

این منابع بیان کردند: نیروهای عراقی موفق به انهدام خودروهای بمبگذاری شده و هلاکت عوامل انتحاری آن شدند.