همسر آلمانی سرکرده گروه تروریستی داعش به همراه دو دختر از اطرافیانش در وضعیت مبهمی فرار کرده‌اند و داعش برای دستگیری آنان یک نیروی ویژه را مأمور کرده است.

به گزارش پرس شیعه؛ یک منبع محلی در استان نینوا اعلام کرد؛ همسر آلمانی ابوبکر بغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش به همراه دو دختر از اطرافیانش در وضعیت مبهمی فرار کرده و مخفی شده است و هنوز خبری از سرنوشت وی در دست نیست. داعش برای دستگیری همسر بغدادی، یک نیروی ویژه را مأمور کرده و عده ای را به حال آماده باش درآورده است.

پایگاه عراقی سومریه نیوز در این باره نوشت: منابع اطلاعاتی اعلام کردند که براساس اطلاعات به دست آمده زن آلمانی ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش که “دیان کروگر” نام دارد با دو دختر دیگر که وی را همراهی می‌کردند از مقر رهبر داعش فرار کرده و سرنوشت وی فعلا مشخص نیست.

به گفته این منلبع، همسر آلمانی بغدادی، در واقع رئیس دادگاه امور زنان به شمار می رفته و به پرونده های زنان و صدور احکام شرعی علیه آنها رسیدگی می کرده است.

داعش در پی فرار همسر بغدادی، حالت آماده باش اعلام کرده و به عناصر خود دستور داده تا وی و دو همراهش را هرچه سریعتر بازداشت کنند، اما هنوز سرنوشت آنها مشخص نیست.

یادآور می شود یک منبع در دستگاه قضایی، اواخر سال میلادی گذشته، نام و تابعیت واقعی همسر آلمانی ابوبکر البغدادی را افشا و اعلام کرده بود دستگاه اطلاعات آلمان، اطلاعاتی درباره وی به مقامات عراقی ارائه کرده است.

این اتفاق پس از آن روی داد که یک منبع محلی در استان نینوا هشتم اکتبر گذشته (مهر ماه سال جاری) اعلام کرده بود ابوبکر بغدادی رهبر گروهک تروریستی داعش در دادگاه نینوا با یک دختر آلمانی به صورت کاملا محرمانه ازدواج کرده است. منبع مذکور همچنین از اخبار متناقض درباره ماندن یا خروج بغدادی به همراه همسرش از شهر موصل خبر داده بود.