ناکام ماندن پیشروی مزدوران سعودی در غرب مارب، انهدام چهار خودروی زرهی آنها و دعوت برای برگزاری تظاهرات مردمی در عصر سه شنبه از مهمترین تحولات یمن است.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از سبا، ارتش و کمیته های مردمی یمن دو پیشروی مزدوران سعودی در غرب استان مارب را ناکام گذاشتند. منابع اعلام کردند که ده ها نفر از مزدوران متجاوز در حملات ارتش و کمیته های مردمی یمن در غرب مارب کشته و زخمی شدند.

ارتش و کمیته های مردمی همچنین روز یکشنبه چهار خودروی زرهی مزدوران متجاوز سعودی را در غرب استان مارب منهدم نموده و شماری از مزدوران سرنشین آنها را به هلاکت رساندند. یک منبع نظامی یمنی اظهار داشت که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی چهار خودروی زرهی را که سعی داشتند به سمت مواضع این نیروها در مناطق «جدعان» و «نهم» در غرب استان مارب پیشروی کنند با موشک هدف قرار دادند که منجر به انهدام این خودروهای زرهی و کشته شدن مزدوران داخل آنها گردید.

در همین حال در بمباران محل تجمع مزدوران متجاوز در یکی از پایگاه های متعلق به آنها در استان مارب یمن ده ها نفر کشته شدند. یک منبع نظامی اعلام کرد که ارتش و کمیته های مردمی یمن محل تجمع مزدوران متجاوز در پایگاه صحن الجن در استان مارب را با چندین موشک هدف قرار دادند که منجر به هلاکت ده ها نفر از مزدوران حاضر در این پایگاه شد.

از سوی دیگر کمیته عالی انقلاب یمن برگزاری تظاهرات مردمی گسترده در محکومیت حمله به بازار منطقه نهم در استان صنعاء یمن را که قرار است عصر سه شنبه برگزار شود، خواستار شد. کمیته عالی انقلاب یمن در بیانیه ای بر اهمیت مشارکت فعال در این تظاهرات مردمی که در راستای برملا کردن جنایات متجاوزان علیه یمن و مردم آن صورت می گیرد، تاکید کرد.