رییس‌جمهور سودان در اظهاراتی بی‌اساس ایران را به دخالت در امور کشورهای عربی متهم کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ عمر البشیر رییس جمهور سودان در مصاحبه با روزنامه سعودی الشرق الاوسط در اظهاراتی بی اساس تهران را به مداخله در امور کشورهای عربی متهم کرد و مدعی شد ایران تلاش دارد در جهان عرب، دولتی مشابه دولت بزرگ صفوی برپا کند.

وی که به عربستان سعودی سفر کرده و روز گذشته در کنار ملک سلمان، پادشاه عربستان در فارغ التحصیلی دانشجویان دانشکده هوایی ملک فیصل شرکت داشت، در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط در ریاض در یک گزافه گویی بی اساس مدعی شد: ما یک ائتلاف صهیونیستی- فارسی- غربی را هم اکنون مشاهده می کنیم. شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل در ایران تنها شعار هستند. ما شاهد هستیم آمریکا چگونه عراق را به گروه های هوادار ایران واگذار کرد.

وی همچنین در ادامه اظهارات خصمانه خود مدعی شد: ایران برنامه دارد تا پس از تسلط بر جهان عرب، دولتی مشابه دولت بزرگ صفوی را برپا کند.

عمر البشیر همچنین در ادامه سخنان بی اساس خود گفت: ما خواهان آن هستیم که ایران در امور جهان عرب مداخله نکند. ما خود در سودان مشکلات زیادی داریم؛ ما نمی خواهیم مشکلی دیگر بر مشکلاتمان افزوده شود.

به نوشته باشگاه خبرنگاران، اظهارات بی اساس رییس جمهور سودان در حالی از سوی وی و سران شماری از کشورهای عربی مطرح می شود که همواره ایران ادعای مداخله در امور کشورهای دیگر را رد و بر استقلال کشورها تأکید کرده است.

به نظر می رسد مسوولان عربستان تلاش دارند با پخش چنین مصاحبه‌ها و اظهاراتی در رسانه ها، ضمن فضاسازی علیه ایران در منطقه و جهان، به نوعی شکستهای خود را در داخل و خارج از کشور توجیه کنند.