شیراز- کتاب «نیمه پنهان ماه؛ شهید اسکندری نوشته نجمه طرماح تا پایان سال جاری برای انتشار آماده می شود.

به گزارش پرس شیعه؛به نقل ازمهر نجمه طرماح در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: کتابی درباره زندگی شهید عبد‌الله اسکندری‌ در دست نگارش دارم که تا پایان اسفند‌ماه آماده می شود.

این نویسنده ادبیات پایداری گفت: برای نوشتن این اثر با اعظم سالاری، همسر شهید اسکندر‌ی گفت‌وگو داشته‌ام. این کتاب در قالب مجموعه «نیمه پنهان ماه» انتشارات روایت فتح منتشر می‌شود.

وی درباره دلیل پرداختن به این شخصیت توضیح داد: سردار عبدالله اسکندری، مدیر کل اسبق بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس بود که به صورت خودجوش برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) به دمشق رفت و در درگیری با تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید.

طرماح که این کتاب را برای نشر روایت فتح می نویسید، ادامه داد: این انتشارات در رویکردی تازه تصمیم داشت که به شهیدان مدافع حرم بپردازد اما من یک سال پیش از این پیشنهاد، علاقه داشتم به شهید اسکندری بپردازم. چراکه، شهید اسکندری از اهالی استان فارس بود و پرداختن به زندگی او برایم چندان دشوار نبود. به این دلیل که وی از شهیدان دوران دفاع مقدس نیست، هیچ مصاحبه‌ای از او در آرشیو موسسه روایت فتح وجود نداشت و من برای نوشتن این کتاب، حدود ۱۰ ساعت با همسر شهید گفت‌وگو داشته‌ام.

این در حالیست که «نیمه پنهان ماه؛ شهید اسکندری» تا پایان اسفندماه جاری برای انتشار در اختیار انتشارات روایت فتح قرار می‌گیرد.