مراسم رونمایی از کتاب فیلمنامه «کوروش کبیر» روز جمعه ۱۴ اسفند در شهر کتاب الف برگزار می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از روابط عمومی شهر کتاب الف کتاب فیلم‌نامه «کوروش کبیر» به قلم مسعود جعفری جوزانی روز جمعه ۱۴ اسفند ماه با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و هنر در شهرکتاب الف برگزار می‌شود.

فیلمنامه «کوروش کبیر» که بناست به زودی فیلمی سینمایی براساس آن ساخته شود، حاصل تلاش چند ساله مسعود جعفری جوزانی نویسنده و کارگردان سینماست که نشر تریتا آن را منتشر کرده است.

جعفری جوزانی گفت: یک بال اساسی ما برای پرواز، دانایی نسبت به هویت ملی است. به ویژه جوانان که باید بدانند گذشته باشکوهی داشته‌اند، درواقع شخصیتی همانند کوروش در شرایط فعلی می‌تواند احساس خوبی در جوانان ایجاد کند، حسی مثل نهراسیدن از تندبادها.

وی ادامه داد: به نظرم دانایی نسبت به تاریخ و گذشته ما را مقتدر می‌کند و به علاوه، شخصیت‌های مقتدری را هم پروش می دهد؛ شخصیت‌هایی که ناامید نمی‌شوند.

این کارگردان سینما با بیان اینکه بزرگ‌ترین آرزویش ساخت فیلم کوروش است، گفت: کوروش شخصیتی بوده که در زمان تاسیس حکومتش، ملت‌های مختلف با افتخار زیر پرچم وی می‌آمدند و می‌خواسته‌اند بخشی از امپراطوری او باشند. از سوی دیگر، کوروش جنگجو نیست، بلکه اندیشمند است و به انسان و کرامت انسانی احترام می‌گذارد بنابراین، دانستن درباره او در شرایط کنونی از ضروریات است.

«کوروش کبیر»، دفتر اول این فیلم‌نامه است و دفتر بعدی آن نیز به زودی منتشر خواهد شد.

این برنامه روز جمعه ۱۴ اسفند از ساعت ۱۸ در شهر کتاب الف واقع در زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، میدان الف، خیابان الف، نبش کوچه سوم برگزار می شود.