احمد عسیری مشاور وزیر دفاع سعودی اظهار داشت که هجوم زمینی به سوریه دو هفته پیش از این در سطح سیاسی در بروکسل بررسی شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از روسیا الیوم، «احمد عسیری» مشاور وزیر دفاع سعودی اعلام کرد که ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا دو هفته پیش از این امکان هجوم زمینی به سوریه را برررسی نموده اما تصمیمی در این خصوص اتخاذ نکرده است.

عسیری در مصاحبه با رویترز اظهار داشت که حمله زمینی به سوریه دو هفته پیش از این در سطح سیاسی در بروکسل مورد بررسی قرار گرفته اما به عنوان یک ماموریت نظامی بررسی نشده است.

وی همچنین مدعی شد: به محض تنظیم این اقدام و تصمیم گیری در خصوص تعداد نیروها و چگونگی ارسال آنها و اینکه این نیروها به کجا ارسال خواهند شد ما نیز در آن مشارکت خواهیم کرد. باید این موضوع را به شکل مفصلی در سطح نظامی با کارشناسان این حوزه بررسی نماییم تا به این ترتیب طرح ما برای این اقدام تضمین شده باشد.

عسیری همچنین از تصمیم ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضدتروریسم برای افزایش حملات هوایی علیه گروه داعش در سوریه خبر داد. وی در عین حال تاکید کرد که ۴ جنگنده سعودی روز دوشنبه وارد پایگاه هوایی «اینجرلیک» ترکیه شده و برای بمباران مواضع داعش در سوریه آماده هستند اما تاکنون در این عملیات مشارکت نداشته اند.

لازم به ذکر است که رژیم سعودی چندی پیش از آمادگی خود برای ارسال نیروی زمینی به سوریه خبر داده و مدعی شد هدف از این اقدام مقابله با داعش است.