سیزده تروریست در درگیری روز دوشنبه ارتش مصر و تروریست ها در شمال این کشور به هلاکت رسیدند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، در جریان عملیات نظامی روز دوشنبه ارتش مصر در جنوب شهر «شیخ زوید» در شمال سینا ۱۳ تروریست یک گروه مسلح وابسته به داعش موسوم به گروه «ولایت سینا» کشته شدند.

یک منبع امنیتی اظهار داشت که توپخانه ارتش مصر خودروی حامل ۵ نفر از عناصر تروریستی در جنوب شیخ زوید را هدف قرار داد که در پی آن خودروی مذکور آتش گرفته و تمام سرنشینان آن کشته شدند. یک هواپیمای آپاچی نیز محل تجمع تروریست های مسلح در همان منطقه را هدف قرار داد که در پی آن هفت فرد مسلح کشته شدند.

منابع همچنین اعلام کردند که گروهی از نیروهای کماندو به یکی از کانون های تروریستی در جنوب شیخ زوید یورش برده و با درگیری با یک فرد مسلح وی را کشتند. علاوه برآن ۲۵ عنصر مظنون نیز دستگیر و روانه بازجویی شدند.

از سوی دیگر نیروهای امنیتی مصر دو فرد مسلح را در درگیری در منطقه العیاط در جنوب شرقی الجیزه کشته و در عین حالی در خصوص اینکه آنها با گروه اخوان المسلمین یا دیگر گروه ها در ارتباط بوده اند توضیحاتی ندادند.

منابع اعلام کردند که در پی یورش نیروهای امنیتی به یک مخفیگاه افراد مسلح در منطقه طهما در العیاط و تبادل آتش چندساعته با گروهی از افراد مسلح دو تن از آنها کشته شده و یک نفر دیگر نیز زخمی شد. نیروهای امنیتی محل مذکور را به محاصره درآورده و خودروی متعلق به افراد مسلح و همچنین مهمات در اختیار آنها را ضبط کردند.

ارتش مصر از چند ماه پیش عملیات نظامی گسترده ای را در مناطق رفح، شیخ زوید و العریش در شمال صحرای سینا برای سرکوب گروه های تروریستی آغاز کرده است. گروه های تروریستی از زمان برکناری محمد مرسی عضو گروه اخوان المسلمین و رئیس جمهور پیشین مصر در سال ۲۰۱۳، حملات خود را علیه نیروهای پلیس و ارتش مصر شدت بخشیده اند.

تاکنون صدها نظامی مصر در حملات افراد مسلح در شبه جزیره سینا کشته شده اند.