شیراز _ نماینده ولی فقیه در فارس گفت: کمک به حادثه دیدگان ساختمان پلاسکو در حد شعار نباشد زیرا حرکت فداکاران و داوطلبانه و جان خود را در این راه از دست دادن موضوع کمی نیست.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله اسد الله ایمانی در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز تاکیدکرد: حادثه پلاسکو با پایان رسید اما واقعیت های آن نباید فراموش شود.

وی ادامه داد: آنچه به پایان نرسیده فداکاری شهدایی است که جان خود را برای حفظ زندگی دیگران از دست دادند و دارایی و ثروت گروهی که در این حادثه از بین رفت.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: طبق دستور مشخص رهبری مسئولین باید به وظیفه اصلی خود عمل کنند و از سخنان حاشیه ای خودداری کنند.

آیت الله ایمانی ادامه داد: نباید زمانیکه احساسات مردم فروکش کرد مسئولین نیز اتفاقات را فراموش کنند و کمک به بازماندگان این فداکاران در حد شایعه باقی بماند.

نماینده مقام معظم رهبری در فارس ادامه داد: فداکاری داوطلبانه موضوع کوچکی نیست و در دنیا سابقه نداشته و باید به خانواده های آنها رسیدگی کنند.

آیت الله ایمانیدر بخش دیگری از سخنان خود با اشاده به اتفاقات روی داده پس از آغاز فعالیت رئیس جمهور جدید آمریکا، گفت: سخنانان رئیس جمهور آمریکا نشان داد که جمهوری خواه و دمکرات هر دو تیغه یک قیچی هستند و همه اسلام را می برند.

وی تصریح کرد: کسانیکه که با بمب های اوباما منازل خود را نابود شده دیدند امروز ترامپ به آنها راه نمی دهد و از طرفی بچه ۵ ساله را مخل امنیت می داند و سخنگوی کاخ سفید نیز اعلام می کند که بچه ۵ ساله ایرانی مخل امنیت آمریکا است.

نماینده ولی فقیه در فارس تاکید کرد: برای همگان حتی کسانیکه در داخل کشور اعلام می کردند اگر با آنها کنار بیاییم آنها هم کنار می آیند ثابت شد که اینان هیچگاه دوست نبوده و نیستند.

آیت الله ایمانی افزود: ما باید خودمان قوی باشیم و به کسی توجه نکنیم، رهبری راه را ترسیم می کنند و مردم نیز در کنار رهبر ایستاده اند و باید قوی باشیم مقابل آمریکا به ایستیم و اگر آمریکا می دانست و می توانستند حمله به ایران را عقب نمی انداخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز ۱۹ بهمن نیز گفت: در ۱۹ بهمن سال ۵۷، همافران نیروی هوایی با اینکه همچنان رژیم شاه بر سرکار بود با امام(ره) بیعت کردند که این حرکت بزرگ آنها در تاریخ ماندگار است.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: این بیعت آنها در شرایط بسیار سخت بیانگر این بود که آنها دین خود را در طول تاریخ به اسلام و انقلاب اسلامی ادا کردند.

آیت الله ایمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب( س) نیز گفت: بزرگی ایشان تنها به دلیل فرزند حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه( س) نیست بلکه به دلیل بصیرت فراوان، دشمن شناسی و ایستادگی نیز است.

وی تاکید کرد: حضرت زینب(س) نه تنها پرستار کودکان و بیماران کربلا و سفر شام بود بلکه پرستار روح اسلام نیز بود.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: ایشان مدافع روح بلند اسلام بودند.

نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به فرارسیدن ۲۲ بهمن ماه نیز گفت: به طور حتم حضوری گسترده تر از سال های قبل در راهپیمایی ۲۲ بهمن خواهیم داشت.

روز ۲۲ بهمن همه حضور خواهند داشت و بیشتر از سال های گذشته حضور دریم.