جانشین فرمانده کل ارتش گفت: نیروی هوایی ارتش با بروزرسانی تجهیزات خود و آموزش های مستمر، آماده دفاع از آسمان کشور و اجرای عملیات های آفندی با نظر فرمانده معظم کل قواست.

به گزارش پرس شیعه؛ امیر احمدرضا پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش در مراسم صبحگاه مشترک یگان های نیروی هوایی ارتش که با حضور امیر خلبان حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی، حجت الاسلام جلیلی صفت رئیس اداره عقیدتی سیاسی، امیر معتمد رییس اداره حفاظت اطلاعات، امیر خلبان نصیرزاده معاون هماهنگ کننده و دیگر فرماندهان و مسئولین نهاجا برگزار شد، گفت: اقدام شجاعانه و شهادت طلبانه کارکنان نیروی هوایی ارتش در بیعت با امام خمینی (ره) نقطه عطفی در تاریخ ارتش جمهوری اسلامی ایران و کشور اسلامی‌مان بود.

وی تصریح کرد: این اقدام با بصیرت موجب تقویت امید مردم در مبارزات و زنده کردن روحیه ارتش برای پیوستن به صفوف مردم شد و ترس و وحشت را به دل رژیم سفاک پهلوی انداخت.

جانشین فرمانده کل ارتش این اقدام کارکنان نیروی هوایی را از عوامل عزت و افتخار ارتش در میان مردم دانست و افزود: پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه ۵۷ شوک ژئوپولیتیک برای امریکا و متحدانش بود و تمام معادلات آن ها را در منطقه بر هم زد.

وی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب جهان به صورت هسته پیرامون اداره می‌شد و امریکا و شوروی جهان را به دو قطب تقسیم کرده بودند که کشور ما نیز یکی از اقمار پر اهمیت و ارزشمند امریکایی ها بود.

پوردستان ضمن بیان امتیازات موقعیت جغرافیایی ایران اظهار داشت: دسترسی به تنگه استراتژیک هرمز و همسایگی با شوروی، امریکایی ها را متقاعد کرده بود که ارتش ما را به عنوان ژاندارم منطقه و جبهه مقابله ناتو در برابر ورشو تجهیز کنند تا در صورت اراده امریکایی ها ارتش های منطقه را برای آنان به صف کنند.

وی انقلاب مردم ایران را بر هم زننده همه معادلات امریکایی‌ها دانست و تصریح کرد: دشمنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره از سرایت نهضت مردمی ایران به کشورهای دیگر هراس داشتند.

جانشین فرمانده کل ارتش ضمن برشمردن عوامل پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: حضور روحانیت و در راس آنها امام خمینی(ره)، حضور مردم در صحنه و پیوستن ارتش به صفوف انقلابیون و اعتراضات مردمی پیروزی نهایی را برای کشور ما به همراه داشت.

وی گفت: نیروی هوایی ارتش نه تنها در پیوستن به انقلاب و مردم، بلکه در همه عرصه‌ها از جمله در عرصه خودکفایی، دفاع مقدس و … هم پیشتازی خود را حفظ کرده است به گونه ای که تنها یک روز پس از آغاز جنگ با اجرای عملیات کمان ۹۹ تمام محاسبات دشمن بعثی را بر هم زد.

پوردستان نیروی هوایی ارتش را بازوی توانمند نظام در دفاع از کشور دانست و افزود: امروز این مجموعه پر نشاط و ولایتمدار با بروز رسانی تجهیزات خود و آموزش های مستمر، آماده دفاع از آسمان کشور و اجرای عملیات های آفندی با نظر فرمانده معظم کل قواست.