رئیس جمهوری سوریه در گفتگو با شبکه تلویزیونی «آ ار د» آلمان از حمایت دولت سوریه از آتش بس خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از شبکه تلویزیونی «آ ار د» آلمان، « بشار اسد » رئیس جمهوری سوریه در این گفتگو با اعلام حمایت دولت از آتش بس اظهار داشت: برقراری آتش بس در سوریه که از روز شنبه آغاز شده امید تازه ای برای مردم این کشور است.

وی درباره ثبات آتش بس و چگونگی عملکرد دولت سوریه برای تداوم آن گفت: در ساعت های اولیه شاهد نقض آتش بس از سوی گروه های مسلح بودیم، اما ارتش سوریه از هر واکنشی خودداری می کند تا به حفظ آتش بس کمک کند.این کاری است که ما می توانیم انجام دهیم و بقیه ماجرا به طرف دیگر مربوط می شود.

رئیس جمهوری سوریه همچنین درباره نقش آلمان در خصوص بحران سوریه گفت: از آنها می خواهیم تا از پناهجویان حمایت کرده و در صورت شرایط مناسب زمینه بازگشت آنها را فراهم کنند.

وی بیان کرد: آنچه افراد مسلح می توانند انجام دهند این است که سلاح خود را بر زمین بگذارند خواه اینکه اراده ملحق شدن به روند سیاسی را داشته باشند یا اهتمامی به روند سیاسی نداشته باشند.

بشار اسد تاکید کرد: آنچه برای ما اهمیت دارد منافع ملت سوریه و قانون است و اصل مهم در هر کشور این است که شهروندان نباید دست به سلاح ببرند و به دارایی ها دیگران لطمه وارد کنند و به دیگران آسیب برسانند این آن چیزی است که ما می خواهیم.

وی افزود: ما به آنها عفو می دهیم و این رخ داده است و به ارتش سوریه پیوسته اند و برخی نیز به روند سیاسی وارد شده اند.

مشروح این گفتگو هنوز منتشر نشده است.