معاون دبیرکل حزب الله لبنان طی سخنانی ضمن هشدار به مقامات سعودی، حزب الله را پیروز جنگ با آل سعود دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از شبکه المنار، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان طی سخنانی اظهار داشت: حزب الله با در پیش گرفتن راهبرد مقاومت توانست رژیم صهیونیستی را شکست دهد و دستاوردهای بزرگ و مهمی را کسب کند.

وی در همین راستا تصریح کرد: به دلیل پایبندی به همین راهبرد توانستیم از گسترش جریان های تکفیری در لبنان جلوگیری کنیم و اگر این روحیه مقاومت و جهاد در میان ما وجود نداشت، تروریست ها در این کشور گسترش می یافتند.

شیخ نعیم قاسم در ادامه گفت: همین راهبرد موجب خشم و عصبانبت کفار، منافقان و مشرکین گردید که آن ها را از همان لحظه نخست به طراحی توطئه علیه ما واداشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به همکاری آمریکا با رژیم صهیونیستی، افزود: آمریکا از هیچ فرصتی برای اعمال فشار بر ما فرو گذار نکرد و برای جلوگیری از انتشار صدای ما، اقدام به بایکوت شبکه های ما از جمله شبکه «المنار» در گیرنده های ماهواره ای کشور خود و یا دیگر کشورها کرد.

معاون دبیر کل حزب الله در همین زمینه تصریح کرد: آمریکا نمی خواهد که ما به حقوق خود نائل گردیم و آینده کشورمان را با دستان خود بسازیم اما ما در این مسیر ثابت قدم هستیم و ان شاء الله آنها را شکست خواهیم داد.

شیخ نعیم قاسم در خصوص اقدامات اخیر عربستان نیز گفت: آل سعود درصدد درگیری مستقیم با ما است و حزب الله نیز در صورت وقوع درگیری از خود دفاع خواهد کرد. اما این نخستین مرتبه نیست که عربستان به ما حمله می کند. وی در تشریح این قسمت از اظهارات خود افزود: همه مردم می دانند که عربستان با لبنان چه کار کرده است؛ آنها بودند که ریاست جمهوری را در لبنان تعطیل کردند و در آشوب آفرینی در کشور ما نقش آفرینی کردند. همچنین این عربستان بود که گروهی را علیه ما به کار گرفت که در برابر ما بایستد.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه گفت: در هر شرایطی در صورت وقوع جنگ میان حزب الله و عربستان، این سعودی ها هستند که متحمل شکست خواهند شد. وی در خصوص اینکه عربستان تمامی امکانات خود را برای مبارزه با حزب الله بسیج کرده است، اظهار داشت: این اقدام عربستان نشان دهنده میزان تنگدستی آنها و تحقق پیروزی های بزرگ از سوی حزب الله است.

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد که در این جنگ حزب الله پیروز است؛ زیرا حزب الله حق است و خداوند نیز همراه جبهه حق است و وعده داده که ظالم، شکست خواهد خورد و مظلوم پیروز می شود.