زنجان – مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان بر احیاء اذان حلقومی در جامعه تاکید کرد و گفت: مؤذن، با الهام گرفتن از جملات نورانی در جامعه نقش خود را ایفا می‌کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام مسعود صفی یاری ظهر سه شنبه در مراسم همایش تجلیل از مؤذنان دستگاه‌های اجرایی استان زنجان بر ترویج امر مهم اذان در جامعه تأکید کرد و افزود:مؤذن حقیقی کسی است که در راه اسلام گام بردارد و نقش خود را در حوزه بصیرت افزایی و تبیین مبانی انقلاب اسلامی و ولایت‌فقیه به خوبی انجام دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: از باب تعظیم و تکریم شعائر الهی هم که باشد ما موظف به ترویج و احیا و گسترش فرهنگ اذان و اذان‌گویی هستیم.

صفی یاری بابیان اینکه اذان شاکله و شاخصه‌هایی دارد که باعث آرامش بخشی می‌شود، افزود: طبق احادیث و روایات اذن نور است و مؤذن حامل این نور محسوب می‌شود و این کلام حاکی از جایگاه مؤذن در جامعه اسلامی را دارد، ولی دراین ‌ارتباط لازم است موذنان نگاهی جامع به ابعاد مختلف زندگی نخستین مؤذن اسلام همچون بلال حبشی بیندازند.

وی بر ترویج فرهنگ اذان در جامعه تأکید کرد و گفت: طبق احادیث و روایات اذن نور است و مؤذن حامل این مهم محسوب می‌شود و این کلام حاکی از جایگاه مؤذن در جامعه اسلامی را دارد ولی در این‌ارتباط لازم است موذنان نگاهی جامع به ابعاد مختلف زندگی نخستین مؤذن اسلام بلال حبشی بیندازند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ضمن بیان اینکه مؤذن تکلیف بصیرت افزایی و ایستادگی و دفاع از مبانی ولایی و ولایت‌فقیه را بر عهده دارد، افزود: باید مدیریت اجتماعی و محیطی بر گسترش اذان در جامعه توجه شود چراکه امروز جامعه از سبک زندگی اسلامی دور و به سمت تهاجم سوق داده‌شده است.

صفی یاری تصریح کرد: فضاسازی و جریان سازی مؤذن، با الهام گرفتن از جملات نورانی در جامعه نقش خود را ایفا می‌کند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان زنجان نیز در این آئین گفت: طی ارائه فراخوان به ۳۰ دستگاه اجرایی در استان در خصوص اذان، در نهایت ۱۴۰ نفر برگزیده این مسابقات شدند که از این تعداد ۶۸ نفر در دستگاه‌هایی اجرایی ۱۱ نفر در عرصه دانشگاه‌های استان و ۱۹ نفر با سابقه ۳۰ سال حضور و ۲۴۰ نفر دانش‌آموز در مدارس شناسایی شدند که در این مراسم از این افراد تجلیل به عمل آمد.

سعید ناصری افزود: هدف از برگزاری این مراسم گردهمایی افراد فعال در عرصه مؤذنی است که به‌واسطه این مراسم می‌توان از تجارب افراد در این عرصه برای کسب موفقیت‌های بیشتر استفاده کرد.

وی ادامه دا: همچنین ترویج و گسترش فریضه نماز یکی دیگر از اهداف همایش به‌شمار می‌آید که امیدواریم با شناسایی توانایی‌های افراد شاهد احیای شعائر دینی در جامعه باشیم.