۶ نظامی عراقی در حمله انتحاری تروریست ها در استان الانبار در غرب عراق کشته شدند.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از روسیا الیوم، منابع امنیتی عراق روز سه شنبه از کشته شدن یک افسر و پنج نظامی دیگر عراقی در حمله انتحاری چهار تروریست به یک مقر ارتش در استان الانبار در غرب عراق خبر دادند. این حمله انتحاری روز دوشنبه انجام گرفته بود.

«ابراهیم دبعون» از مسئولان نظامی عراق گفت: ۶ نظامی در حمله انتحاری که از سوی چهار تروریست انجام شده و یک مرکز ارتش در نزدیکی سد حدیثه در شمال غربی الرمادی را هدف قرار داده بود کشته شدند.

از سوی دیگر گروه های مردمی عراق از هلاکت ۱۲ نفر از عناصر گروه تروریستی داعش و انهدام ۶ خودروی بمب گذاری شده که تروریست های انتحاری هدایت آنها را برعهده داشتند در شمال استان صلاح الدین عراق خبر دادند.

در عین حال نیروهای عراقی صبح سه شنبه طی بیانیه ای از آغاز عملیات گسترده برای بازپس گیری مناطق تحت سیطره تروریست ها در استان صلاح الدین در شمال بغداد خبر دادند. در بیانیه مذکور بر مشارکت نیروهای ارتش، مبارزه با تروریسم، پلیس و نیروهای مردمی در این عملیات که با پشتیبانی توپخانه ای و هوایی انجام می شود تاکید شده است.

یک افسر ارتش عراق تصریح کرد که هفت هزار نظامی از رسته های مختلف در این عملیات که با حمایت گروه های مردمی و عشایر صورت می گیرد شرکت خواهند داشت.