بوشهر – یادواره ۱۱۷ شهید و ۹ شهید گمنام شهرستان دیر با حضور امام جمعه، فرماندار و اقشار مختلف مردم و با مداحی حاج صادق آهنگران در مصلای نماز جمعه این شهر برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ امام جمعه دیر پیش از ظهر چهارشنبه در یادواره ۱۱۷ شهید و ۹ شهید گمنام شهرستان دیر با اشاره به اهمیت و جایگاه شهادت اظهار داشت: شهادت در راه خدا مایه سربلندی و کرامت است.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی با بیان اینکه شهدا نماد پایداری در جهان اسلام هستند، افزود: ادامه راه شهدا تلاش کردن برای دوست داشتن خدا است.

وی با بیان اینکه شهدا با استقامت خود سبب شدند خداوند آنان را دوست داشته باشد، گفت: شهیدان الگوی کامل برای نسل جوان هستند و عزت، استقلال و اقتدار کشور مرهون خون پاک شهداست.

تلاش دشمن برای اسلام‌هراسی در جهان

حسینی افزود: دشمن تلاش می‌کند چهره اسلام را چهره‌ای ترسناک به جهانیان معرفی کند غافل از اینکه اسلام دین رحمت، دین اخوت و دین مهربانی است و پیامبر عظیم الشأن رحمه‌للعالمین است.

امام جمعه دیر با بیان اینکه شهدا شهامت، عزت و سرافرازی را برای میهن اسلامی به ارمغان آوردند، خاطرنشان کرد: ایمان از بارزترین ویژگی‌های شهدا است و هر کاری که بخواهد ماندگار باشد، باید ایمان به خدا در کنارش قرار بگیرد.

حسینی با اشاره به حضور گسترده مردم در انتخابات، بیان کرد: پس از انتخابات کدورت‌ها و نگرانی‌ها را از خود دور کنیم و با همدلی و وحدت راه شهدا را ادامه دهیم.

وی تصریح کرد: بزرگداشت یاد و نام شهدا، ریشه در اعتقادات دینی و فرهنگی ملت ایران دارد و لازم است که نسل‌های جوان ما با آرمان‌های والای شهدا و درس‌های ایثارگری و رشادت‌های آنها آشنا شوند تا این فرهنگ در بین نسل‌های امروزی نیز نهادینه شود.

انتقال فرهنگ شهادت و فداکاری به نسل جوان

فرمانده سپاه سیدالشهداء شهرستان دیر نیز در این مراسم گفت: یکی از رسالت‌های اصلی نظام، زنده‌نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

سرهنگ پاسدار میرزا احمدی با بیان اینکه تداوم انقلاب با شهادت امکان پذیر خواهد بود، افزود: برگزاری یادواره شهدا گامی در راستای ترویج اهداف انقلاب و فرهنگ ناب شهادت است و ترویج فرهنگ شهادت رمز پایداری انقلاب اسلامی در برابر دسیسه های دشمنان است.

وی با بیان اینکه امروز زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست، اظهار داشت: هدف از یادواره شهدا انتقال فرهنگ شهادت و فداکاری به نسل جوان و آینده است و باید هوشیار و بیدار باشیم و اهداف شهدا را الگو و سرمشق خود قراردهیم.

فرمانده سپاه سیدالشهداء شهرستان دیر با بیان اینکه امروز حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی در جهان با شهادت گسترش می یابد، افزود: امروز به برکت خون شهدا و جانفشانی های رزمندگان اسلام در دوران هشت سال مقاومت، ایران اسلامی نه تنها به یکی از کشورهای امن در منطقه بلکه در دنیا تبدیل شده و در معادلات سیاسی جهان نقش آفرین است.