نمایندگان اقلیت مسلمان سوئیس استفاده مجدد احزاب راست‌گرای افراطی از پوسترهایی با نمادهای اسلامی با هدف ایجاد هراس در بین افکار عمومی را محکوم کردند.

به گزارش شیعه پرس؛ نمایندگان جامعه مسلمان سوئیس، اتحادیه‌های صنفی و برخی سیاستمداران، استفاده مجدد جنبش راست‌گرایان افراطی از نماد‌های اسلامی به منظور ایجاد هراس در بین افکار عمومی و تشویق به عدم موافقت با تسهیل روند اعطای تابعیت به نسل سوم خارجی‌های مقیم این کشور را محکوم کردند.

این پوسترها در میادین، ایستگاه‌های قطار و اتوبوس نصب شده است و به رأی‌دهندگان در انتخابات ۱۲ فوریه(۲۴ بهمن‌ماه) در سوئیس هشدار می‌دهد که با طرحی که هدف آن تسهیل روند اعطای تابعیت به فرزندان نسل سوم خارجی‌های مقیم این کشور است، موافقت نکنند با این هدف که جمعیت مسلمانان و خارجی‌های مقیم دارای تابعیت سوئیسی بیشتر نشود.

عبدالعزیز قاسم ایلی، که یک سوئیسی تازه‌مسلمان شده است، در این باره گفت: استفاده از نمادهای مذهبی چون تصویر یک زن محجبه و نقاب‌دار در تبلیغات سیاسی،

بیگانه‌ستیزی(خارجی‌ستیزی) افرادی را نشان می‌دهد که پشت‌ پرده این گونه تبلیغات هستند و این مسئله را نه تنها مسلمانان سوئیس بلکه حامیان جریان‌های سیاسی میانه‌رو تأیید کرده‌اند.
به نوشته ایکنا، این در حالی است که احزاب سوسیالیست، لیبرال و محافظه‌کار سوئیس موافقت خود را با تسهیل روند اعطای تابعیت به نسل‌ سوم خارجی‌های مقیم سوئیس اعلام کرده‌اند.

این احزاب تأکید کردند: این نسل، یک نسل سوئیسی است که با این کشور خو گرفته، با زبان سوئیسی به خوبی صحبت می‌کند، نظام سیاسی و روش زندگی اجتماعی آن را به خوبی درک می‌کند و وضعیت و شرایط جامعه و زندگی سیاسی را نیز درک کرده است.

بیشتر بخوانید.....
کمک یک میلیارد یورویی اتحادیه اروپا به پاکستان