یکی از علمای مصر نسبت به هجمه شدید رسانه‎ها علیه الازهر به دلیل تایید طلاق شفاهی ابراز نگرانی کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ ربیع الغفیر از علمای مصر در سخنانی که در مسجد الازهر بیان کرد، با تأکید بر ضرورت حفظ امنیت گفتار، تصریح کرد: بی توجهی به امنیت گفتار، عواقب خطرناکی برای جامعه درپی خواهد داشت.

وی سخن را سلاحی خطرناک و دولبه توصیف کرد و افزود: سخن راست موجب ارتقای انسان صالح می‎شود و جایگاه چنین انسانی نیز بهشت است و اما اگر سخن دروغ و باطل باشد مفاسد بسیار دارد و عذاب الهی را درپی خواهد داشت.

این عالم مصری یکی از بدترین سخنان را طلاق دانست و تصریح کرد: طلاق عامل اصلی فروپاشی بنیان خانواده و سردرگمی فرزندان می‎شود.

وی نسبت به افزایش آمار طلاق در جامعه هشدار داد و اظهار داشت: افزایش طلاق در جامعه آثاری منفی بسیار دارد به طوری که از رشد و بالندگی جامعه به شدت می‎کاهد.

الغفیری از هجمه شدید رسانه‎ها علیه الازهر و احمد الطیب به علت حمایت از طلاق شفاهی ابراز تعجب کرد و بیان داشت: اصحاب رسانه باید تقوای الهی را رعایت و احترام الازهر و علمای آن را حفظ کنند.

وی با اشاره به جایگاه الازهر در چند قرن گذشته عنوان کرد: علمای الازهر به علت آموزش اسلام صحیح و اصیل ضامن امنیت و ثبات در مصر هستند. عاملان تخریب وجهه الازهر و مراکز دولتی از دشمنان خطرناک‎تر هستند.