رئیس کویتی شورای المپیک آسیا به تبانی برای پیروز شدن نامزد بحرینی انتخابات ریاست فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) متهم شد.

به گزارش پرس شیعه و به نقل از نشریه دیلی میل، اعتبار شیخ احمد الفهد الصباح، رئیس شورای المپیک آسیا ضربه بزرگی خورد، چرا که وی به لابی کردن برای پیروزی شیخ سلمان بن ابراهیم آل احمد، نامزد بحرینی انتخابات هفته گذشته فیفا متهم شده است.

عضو کمیته‌ بین ‌المللی المپیک، نه تنها پیروزی نامزد هم‌قاره‌ای خود را در انتخابات فیفا شاهد نبود بلکه اکنون به نقض قوانین اخلاقی در رابطه با استفاده ابزاری از پست و مقام شغلی خود برای تبانی با رأی‌دهندگان انتخابات فیفا متهم شده است.

طبق گزارش نشریه دیلی میل، شیخ احمد به هیئت‌هایی از کشورهای مجارستان، ایتالیا و فرانسه که همگی خواهان امتیاز میزبانی از بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ هستند، وعده داده که از آنها حمایت خواهد کرد، البته در صورتی که آنها برای متقاعد کردن مسئولان فوتبال کشورهایشان برای رأی دادن به شیخ سلمان تلاش کنند.

شیخ احمد هنوز حاضر نشده که دلیل غیبت خود در زمان زیاد از اجلاس اخیر کمیته اجرایی فیفا را که یکی از اعضای آن محسوب می‌شود، توضیح دهد. گفته می‌شود که دلیل غیبت او در این اجلاس تلاش برای بالا بردن آرای شیخ سلمان و جلب حمایت حداکثر فدراسیون‌ها و اتحادیه‌های عضو فیفا بوده است. او در این خصوص هنوز هیچ توضیحی ارائه نکرده است.

انتخابات ریاست فیفا جمعه هفته گذشته در دو دور برگزار شد که در این نبرد انتخاباتی جیانی اینفانتینو، دبیر کل پیشین یوفا با کسب ۱۱۵ رای اصلی‌ترین رقیب خود یعنی شیخ سلمان که ۸۸ رأی کسب کرد را برای جانشینی سپ بلاتر شکست داد.