مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه خداوند، پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(ع) شاهد بر اعمال انسان هستند گفت: برای مقابله با وسوسه های شیطان باید به ائمه(ع) توسل کنیم.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار با افسران مبارزه با مواد مخدر استان البرز با اشاره به اینکه خداوند در همه احوال ناظر بر اعمال انسان است اظهار داشت: پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت (ع) هم بر شاهد بر اعمال انسان بوده‌اند.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه انسان بار‌ها فراموش کرده است که اعمال و رفتارش رصد شده و مرتکب گناه می‌شود افزود: انسان حضور خداوند و نگاه او را نادیده می‌گیرد در حالی که در مقابل کودکان نیز مراقب رفتار و برخورد خود است.

استاد برجسته حوزه با بیان اینکه از نادیده گرفتن خداوند خسران بزرگی شامل حال انسان می‌شود خاطرنشان کرد: این سهل‌انگاری و نادیده گرفتن نگاه خداوند در ‌‌نهایت عاملی برای پشیمانی خود ما خواهد شد.

وی بیان کرد: این نادیده انگاشتن خداوند اهل بیت(ع) را هم در پیشگاه خداوند شرمنده می‌کند و در روز قیامت که پرونده اعمال ما را بررسی می‌کنند و شفیع ما می‌شوند از اعمال ما ناامید خواهند شد.

آیت‌الله علوی گرگانی با بیان اینکه شیطان برای گمراهی انسان قسم خورده است عنوان کرد: شیطان در اجرای قسم خود موفق بوده است چرا که در دنیا تنها تعداد کمی از انسان‌ها به راه راست هدایت‌ شده‌ و اکثریت از مسیر الهی دور شده‌اند.

مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم در مقابل این شیطان قسم خورده بایستیم باید به اهل بیت (ع) توسل کنیم و از راه‌هایی که ایشان پیش روی انسان قرار داده است تبعیت کنیم.