وزیر ارشاد گفت: مجامع قرآنی که در راستای توسعه فرهنگ ترویج قرآنی در جامعه تلاش می‌کنند مورد حمایت مادی و معنوی وزارت ارشاد قرار می‌گیرند.

به گزارش پرس شیعه؛ علی جنتی بعد از ظهر امروز در آیین افتتاح دارالقران تنگستان با بیان اینکه این شهرستان دارای شهره جهانی است اظهار داشت: تنگستان که با نام شهید مبارزه با استعمار رئیسعلی دلواری عجین است شهره جهانی دارد و دلیران تنگستان مورد شناخت همگان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه راه سعادت و کمال از قرآن است تاکید کرد: برای رسیدن به کمال و خوشبختی با مانوس شدن با قرآن کریم امکان‌پذیر است چرا که کتاب آسمانی قرآن هدایت‌گر بشر برای رسیدن به کمال و سعادت است.

وزیر ارشاد با بیان اینکه قرآن کریم راهگشا تمام مشکلات در تمام ابعاد است افزود: قرآن شفابخش تمامی مشکلات درعرصه‌های گوناگون است و رفتارها و کردارهای ناپسند و نازیبا با انس گرفتن با قرآن کریم پاک می‌شود.

جنتی با بیان اینکه قرآن کریم مهم‌ترین و برزگترین افتخار مسلمانان است گفت: انس با قرآن کریم انسان را از ظلمات و تاریکی‌ها رها می‌کند و زمینه سعادت و خوشبختی هموار می‌سازد.

وی با اشاره به اینکه جاهلیت نوین امروز در دنیا پیدار شده افزود: در جهان امروز بشر در دوران جاهلیت نوین زندگی می‌کند و تنها کسانی از این جاهلیت راهی می‌یابند که با قرآن کریم مانوس و به آن عمل کنند در غیر این صورت در منجلاب جاهلیت نوین غرق می‌شوند.

وزیر ارشاد با بیان اینکه سفارش به میانه روی از تاکیدات قرآن کریم است گفت: قرآن کریم انسان را به میانه روی دعوت می‌کند که این مهم در مورد بخشش و کمک به نیازمندان صدق می‌کند.

جنتی با بیان اینکه گسترش قسط و عدال از اهداف قرآن کریم است گفت: همه کسانی که برای بهره‌‌گیری ازقرآن کریم تلاش می‌کنند سعادت خود را تضمین کرده‌اند.

وی قرآن کریم را اقیانوسی بیکران از معنویت برای انسان‌ها دانست و افزود: باید از این اقیانوس بیکران الهی هر کس به اندازه بضاعتش بهره ببرد.

وزیر ارشاد با قدردانی از موسس دارالقرآن تنگستان افزود: این مکان جایگاه مهمی برای نشر و گسترش فضائل قرآن است.

جنتی با بیان اینکه شیوه‌های آموزشی نوین قرآن آموزی ارائه می‌شود تاکید کرد: شیوه‌های نوین قرآن‌آموزی در پیش گرفته شده که این مهم زمینه مناسبی را برای کسانی که قصد دارند با مفاهیم قرآن آشنا شوند فرصتی مناسب است.

وی تدبر و تفکر و فهمیدن قرآن و عمل به آن مورد توجه دانست و گفت: در این راستا وزارت ارشاد یکی از افتخارات آن در چند ساله اخیر راه‌اندازی معاونت قرآن و عترت است که در همه زمینه‌های قرآنی در جامعه تلاش می‌کند.

وزیر ارشاد با بیان اینکه در حال حاضر ارتباطات نزدیکی وزارت ارشاد با مجامع قرآنی وجود دارد افزود: مجامع قرآنی که در راستای توسعه فرهنگ ترویج قرآنی در جامعه تلاش می‌کنند مورد حمایت مادی و معنوی وزارت ارشاد قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه موسسات قرآنی گسترش یافته است گفت: یکی از کارهایی که در راستنای توسعه موسسات قرآنی مورد توجه است ارائه مجوز و سامان دادن به موسسات قرآنی است.

وزیر ارشاد از حمایت رسانه‌های دیجتیالی قرآنی خبرداد و گفت: از فعالیت‌هایی که در رسانه‌های دیجیتال با موضوع قرآن انجام می‌شود حمایت جدی می‌شود.