آیت‌الله سیدعبدالحسین آیت‌اللهی به علت بیماری در بیمارستان پیمانیه جهرم دارفانی را وداع گفت.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌الله سید عبدالحسین آیت‌اللهی به علت بیماری در بیمارستان پیمانیه جهرم دارفانی را وداع گفت.

این عالم ربانی هفته گذشته به دلیل شدت بیماری قلبی و تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مطهری جهرم بستری‌ شده بود که امروز به ملکوت پیوست.

پیکر آن مرحوم ساعت ۹ صبح روز شنبه ۱۵ اسفندماه از چهارراه دفاع مقدس به سمت مقبره خاندان آیت‌اللهی تشییع می‌شود.

مراسم ترحیم آن فقید سعید همان روز از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰ در همان مکان مقدس برای برادران و در مسجد امام جعفر صادق(ع) ویژه خواهران برقرار است

به گزارش پرس شیعه، این عالم ربانی فرزند آیت‌الله سید علی‌اکبر آیت‌اللهی (آقا علی) و فرزندزاده مجاهد نستوه آیت‌الله سید عبدالحسین نجفی بوده که سالیان بسیار در راستای خدمت به‌ نظام و هدایت و روشنگری مردم تلاش کرد.

این عالم ربانی در محضر اساتیدی همچون امام خمینی(ره)، امام موسی صدر، آیت‌الله محقق داماد، آیت‌الله مشکینی و غیره به کسب علوم و فرایض دینی پرداخته و مبارزات مجاهدانه علیه رژیم شاه و پرداختن به امور عام‌المنفعه از خدمات شایان آیت‌الله آیت‎اللهی است.

آیت‌الله آیت‌اللهی در سال ۱۳۱۰ شمسی در شهر جهرم متولد و در بیت علم و تقوا زیر نظر پدر بزرگوارشان آیت‌الله سید علی‌اکبر آیت‌الهی بزرگ شد.

این عالم ربانی سال‌ها تولیت مقبره خاندان آیت‌الهی و مرجع عالی‌قدر آیت‌الله‌العظمی سید عبدالحسین نجفی لاری را بر عهده داشت و مردی خودساخته و مردم خواه و منشأ خدمات ارزنده دینی و اجتماعی در جهرم و استان فارس بود.