هیئتی ۳۰ نفره از فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران کشور عمان به سرپرستی دکتر علی بن سعود السنیدی، وزیر تجارت و صنایع با هدف توسعه مبادلات اقتصادی در سفری یک روزه از طریق دریا راهی بندر چابهار خواهند شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از ایسنا، منطقه سیستان و بلوچستان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: این سفر با همراهی دکتر علی بن سعود السنیدی وزیر تجارت و صنایع و دکتر احمد بن محمد الفیطسی وزیر حمل و نقل کشور عمان صورت می گیرد.

محمد سعیدنژاد افزود: این سفر با توجه به روابط حسنه و دیرینه دو کشور انجام می‌شود. از اهداف مهم سفر هیئت عمانی بندر چابهار، ارتقای توسعه مناسبات تجاری دو کشور و بنادر چابهار و عمان و همکاری‌های تخصصی است. در ادامه جلسه مشترکی با فعالان اقتصادی و مقامات دولتی دو کشور برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به فرصت‌های سرمایه گذاری در بنادر و سواحل چابهار افزود: با توجه به بسترهای لازم برای حضور بخش‌های خصوصی، کشور عمان در زمینه‌های مختلف بندری، راه‌آهن و بانکی می‌توانند روابط خود را گسترش دهند. نزدیک بودن فاصله سرزمینی استان سیستان و بلوچستان با کشور عمان و توسعه زیرساختهای بندری چابهار می‌تواند باعث افزایش روابط تجاری بین دو کشور شود.

سعیدنژاد خاطرنشان کرد: در ترکیب این هیئت، رئیس صندوق سرمایه‌گذاری، رایزنهای بازرگانی، مدیر کل گمرک، بخشهای همکاری تجارت و صنایع، مدیر کل گذرنامه، مدیر اجرایی کشتیرانی مسافربری، مدیر صندوق عمومی دولتی عمان، بخش‌های مختلف سرمایه گذاری، مدیران بنادر صلاله، شرکت نفت، حمل و نقل دریایی و موسسه خدمات بندری حضور دارند.