فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان در پایان نشست هفتگی خود در بیروت، در واکنش به تصمیم خصمانه و صهیونیستی‌پسند رژیم‌های مرتجع عرب به سرکردگی آل سعود علیه مقاومت و تروریستی خواندن حزب الله بیانیه‌ای صادر کرد و آن را تحقق شرط تل‌آویو دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ شورای همکاری خلیج فارس که کاملا تحت سیطره و همچون عروسک خیمه‌شب بازی آل سعود شده، تحت فشارهای این رژیم و در راستای توطئه هدفمند این رژیم علیه محور مقاومت، مهمترین بازوی آن یعنی حزب الله را هدف قرار داد و در بزرگترین خوش‌خدمتی به رژیم اشغالگر قدس،‌ جنبش مقاومت اسلامی حزب الله را به زعم خود یک گروه تروریستی توصیف کرد که کاملا با اهداف خصمانه صهیونیست‌ها علیه مقاومت اسلامی منسجم بوده و در راستای خدمت به گروه‌های تروریستی تکفیری مورد حمایت‌های لجستیکی و تسلیحاتی و مالی آل سعود و متحدانش قرار دارد..

وزیران کشور عرب هم در نشست خود در تونس تحت فشارها و تهدیدهای شدید آل سعود، در بیانیه پایانی به زعم خود جنبش مقاومت اسلامی حزب الله را تروریستی توصیف کردند،‌البته الجزایر، عراق و لبنان حاضر به همراهی با این تصمیم صهیونیستی‌پسند نشدند و رژیم آل سعود در ایجاد اجماع عربی علیه جنبش مقاومت اسلامی و مردمی حزب الله شکست خورد.

در این بیانیه پایانی، رژیم‌های همسو با آل سعود، جنبش حزب الله را که تنها جرمش مبارزه تمام عیار با تروریست‌های تکفیری برهم زننده امنیت و ثبات کشورهای منطقه از جمله لبنان و همچنین دفاع از امنیت و ثبات لبنان در برابر رژیم صهیونیستی است، به برهم زدن ثبات منطقه عربی متهم کردند.

اعضای فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان در پایان نشست هفتگی خود در بیروت، در واکنش به تصمیم خصمانه و صهیونیستی‌پسند رژیم‌های مرتجع عرب به سرکردگی آل سعود علیه مقاومت و تروریستی خواندن حزب الله در بیانیه‌ای تاکید کردند تصمیم شورای همکاری در توصیف حزب الله به عنوان یک گروه تروریستی، یک تصمیم جاهلانه و خصمانه و محکوم است که مسئولیت آن بر عهده صادرکنندگان و پیامدهای‌ آن متوجه رژیم سعودی است، این تصمیم با موضع دشمن صهیونیستی که حزب الله را تروریستی خوانده، منسجم و هماهنگ است.

در این بیانیه آمده است تصمیم شورای همکاری خلیج فارس در تروریستی خواندن حزب الله، شگفت‌آور نبود، چرا که روابط رژیم سعودی و اسرائیل چندان توسعه و گسترش یافته که مستلزم چنین تصمیمی از سوی آنها بود، چرا که دشمن توسعه روابط را مشروط به این تصمیم کرده بود.

فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان همچنین بر ضرورت حل بحران زباله‌ها در این کشور که سلامت و بهداشت شهروندان را تهدید می‌کند، تاکید و اعلام کرد ما خواهان همکاری مثبت تمام اعضای دولت برای حل این بحران هستیم.

در این بیانیه آمده است شکست در تامین حد نصاب برای نشست انتخاب رئیس جمهوری نیاز به بررسی واقعی برای محقق شدن این مسئله به جای مانورهای شکست‌خورده به نام دموکراسی را مورد تاکید قرار می‌دهد.

این فراکسیون بر ضرورت حفظ لبنان و حاکمیت و ثبات آن تاکید کرد و آن را مستلزم هوشیاری و پایبندی و چنگ زدن به معادله ارتش، ملت و مقاومت دانست.