زنجان-امام جمعه ابهر گفت: همه آحاد جامعه در زمینه حفاظت از منابع طبیعی مسئول هستند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام جعفر رحیمی در خطبه های نماز جمعه شهر ابهر به روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی اشاره کرد و اظهار داشت: با نگاهی به آیات و روایات و سیره اهل بیت روشن می شود که هیچ مکتبی مانند اسلام به طبیعت و منابع طبیعی اهمیت نداده است.

وی ادامه داد: منابع طبیعی را خداوند در خدمت بشریت قرار داده و اینها با انسان حرف می زنند. امروز نگه داشتن حرمت طبیعت وظیفه ما است و مع الاسف امروزه مثل اینکه بعضی ها مسئولیت پیدا کرده اند به زمین خواری و منابع طبیعی را غصب کنند. همه باید مواظب باشیم به حق خودمان قانع باشیم.

امام جمعه ابهر طبیعت وسفره های زیر زمینی خود را در اختیار غریبه ها قرار ندهیم که غارت کنند. سنت درختکاری را زنده کنیم واقعا به شعار هر ایرانی یک درخت عمل کنیم تا به لطف الهی هم حافظ طبیعت و هم از انواع آلایندگی نجات پیدا کنیم.

حجت الاسلام رحیمی در ادامه به مسئله انتخابات اشاره کرد و افزود: انتخابات آزمون و امتحان بزرگ بود که ملتی که بعد از ۳۷ سال از انقلاب خویش هنوز با نشاط در صحنه حضور دارد و یک پیروزی بزرگی را در انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن رقم زدند و انصافا به کشور روح تازه و امید دمیدند و این کشور حسینی در مقابل توطئه ها بیمه کردند. پیروز حقیقی این انتخابات مانند همیشه، ملت ایران و نظام اسلامی بود که به ندای رهبر لبیک گفتند.

وی با بیان ایکه حضور گشترده مردم در صحنه انتخابات وظیفه مسئولان را بسیار سنگین می کند افزود: چنانچه در پیام رهبری عزیز آمده بود مسئولان، کار را برای خدا و در راه خدمت به خلق خدا و برنامه دائمی خویش بدانند و به هیچ قیمت از آن تخطی نکند و صادقانه به مردم عزیز و نظام اسلامی خدمت کنند.

امام جمعه ابهر گفت: همه مسئولان وظیفه دارند خود را بدهکار نظام بدانند و نه طلبکار نظام، نظام به کسی بدهکار نیست و مواظب باشند بر علیه نظام حرکت نکند و ازپشت به نظام خنجر نزنند بلکه پشتوانه نظام باشند. نظام اسلامی در انتخابات نشان داد که مقررات و قوانین جا به جایی قدرت یک مقررات مستحکم و کاملا قابل اطمینان است.

امام جمعه ابهر با قدرانی از همه دست اندرکاران انتخاباتی و هیئت های نظارت و شورای نگهبان گفت: از دستندارکاران انتخابات و هیئت های نظارتی و شورای نگهبان می خواهیم هرگونه شکایتی را دقیق و جدی پیگیری نمایند. تا حق هیچ کسی پایمال نشود. از آقایان عزیز کاندیدا نیز درخواست دارم هر شکایتی را قانونی پیگیر باشند و فضای حقیقی و مجازی را آلوده نکنند.

حجت الاسلام همچنین از تلاش های صدا و سیما و اصحاب رسانه و اهل قلم در زمینه انتخابات قدرانی کرد و گفت: رسانه ها انصافا در این انتخابات شور آفریدند و نقش این رسانه ملی بی بدیل اصلا قابل انکار نیست و بنده تشکر ویژه از طرف خودم و مردم از صدا و سیما دارم .

وی با اشاره به کشیده شدن انتخابات به دور دوم در برخی شهرهای استان گفت: نباید در زمینه انتخابات بی تفاوت باشیم و با توجه به اینکه وظیفه خودمان را ناقص انجام داده ایم. انشاالله در سال ۱۳۹۵ این وظیفه ملی و سیاسی را به نتیجه خواهیم رساند.