ایلام-امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه غربی ها به تعهدات خود پس از اجرای برجام عمل نکرده اند، گفت: حل مشکلات اقتصادی را منوط به توافق هسته ای کردن، اشتباه است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد نقی لطفی در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: حماسه هفتم اسفند لبیک به فرامین رهبر معظم انقلاب و نماد همدلی و هم زبانی ملت و نظام اسلامی و مظهر اقتدار بین المللی ایران است.

وی بیان داشت: حضور گسترده و بی نظیر مردم در انتخابات نشانگر ولایت مداری و دشمن ستیزی ملت شجاع و بزرگ ایران است، حضور شورانگیز ملت در هفتم اسفند برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی و زیبا ترین نمونه مردم سالاری دینی است، قطعا پیروزی نهایی از آن ملت و رهبری است، استقبال حماسی پرشور مردم آگاه و با بصیرت ایران اسلامی در سراسر کشور حاکی از بینش عمیق انقلابی آنان و تحقق درخواست رهبری مبنی بر حضور حداکثری در انتخابات است ملت ایران بار دیگر ثابت کردند.

امام جمعه ایلام عنوان کرد: مردم هنوز به آرمانهای امام و شهیدان و دستاوردهای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی وفادارند، پیام مهم حضور حماسی مردم در انتخابات و دستاوردها و آثار بسیار مهمی برای سیاست خارجی کشور عزیزمان ایران بر جای خواهد گذاشت و موجب افزایش بیش از پیش اقتدار و حضور قدرتمندانه دستگاه سیاست خارجی در تامین منافع و امنیت ملی خواهد شد بنابراین یکی از مهمترین اولویت های مجلس دهم تلاش برای حفظ اقتدار بین المللی است.

حجت الاسلم لطفی افزود: مسئله دیگر پیام این حضور احساس وظایف مهم و سنگین نمایندگان برای حل مشکلات اقتصادی است، به طور قطع مجلس آینده باید مسایل اقتصادی در اولویت قرار بگیرد قراین و شواهد روشنی وجود دارد که دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی موفقیت چندانی نداشته است لذا یکی از اساسی ترین وظیفه نمایندگان ملت در مجلس دهم حمایت از بنگاههای تولیدی داخلی و مبارزه با قاچاق کالا و واردات بی رویه است که باید به آن توجه ویژه شود.

وی گفت: مجلس باید با تصویب قوانین حمایتی شفاف از رانت خواری جلوگیری کند و برای سهولت در تولید قوانین دست و پاگیر را حذف کند اما مهم ترین کار مجلس دهم نجات اقتصاد کشور از رکود عمیق و کمرشکن است.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: متاسفانه اجرای برجام باید قوی و کارشکنی طرف آمریکایی عملا متوقف شده است و اعترافات مسئولان ارشد مذاکرات هسته ای حاکی از این واقعیت لغو تحریمات توسط غربیها یک رویا بیش نبود و حل مشکلات اقتصادی را منوط کردند به توافق هسته ای اشتباه استراتژیک دولت است.

وی با اشاره به ۱۵ اسفند روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی، گفت: حفاظت از منابع متنوع طبیعی که از نعمت های بسیار بزرگ خداوندی است، یک وظیفه همگانی است هوای سالم محیط سالم و توام با نشاط یکی از عوامل مهم سلامت جامعه است.

حجت الاسلام لطفی افزود: استان ایلام از نظر منابع طبیعی به ویژه جنگل های وسیع و زیبا که به عروس زاگرس معروف است باید مردم فهمیم و متعهد انقلابی نهایت کوشش در نگهداری و حفاظت از این نعمت خدادادی داشته باشند.

وی گفت: چون در آستانه عید نوروز هستیم طبیعتا همشهریان عزیز به دامن طبیعت می روند باید بر اساس وظیفه شرعی و ملی و عقلی خود حافظ اشجار و مراتع و جنگل ها باشند و هم محیط بانان را کمک کنند و باید از همین حالا برای جلوگیری از آتش سوزی و پیشگیری از آن چاره اندیشی کرد.

امام جمعه ایلام با اشاره به روز امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی است، گفت: نظام تربیتی در معارف دین مقدس است و مبنی بر عقلانیت وبر اساس فطرت انسانهاست مهمترین عنصر در قلمرو تعلیم و تربیت اسلام انسان است و رمز ارسال رسل و انزال کتب تعلیم و تربیت انسانهاست.

وی با اشاره ۱۴ اسفند تاسیس کمیته امداد امام خمینی در سال ۱۳۵۷ روز احسان و نیکوکاری، اظهار داشت: مسئله امدادگری و رسیدگی به مستضعفان و محرومان و رفع مشکلات معیشتی نیازمندان توانمندی خانواده های تحت پوشش آنها بطوریکه در آینده هیچ نیازی به کمک و مساعدت کمیته نداشته باشند.

حجت الاسلام لطفی اظهار داشت: ایجاد اشتغال زمینه سازی برای ارتقا فرهنگی و علمی و تقویت بنیه های معنوی و تربیت صحیح اسلامی و جلوگیری خانواده های تحت پوشش از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی از وظایف مسئولان کمیته امداد حضرت امام است.

وی عنوان کرد: هفته احسان و نیکوکاری در آستانه عید نوروز فرصت خوبی است برای مردم خیر استان است چرا که شما مردم متدین و نوع دوست با کمک های نقدی و غیر نقدی سرور و شادمانی را بر خانواده های کم درآمد برمی گردانید قطعا شما در کمک و مساعدت به خانواده های فقیر و نیازمند عمل خداپسندانه و تأسی به سیره پیامبر و امامان معصوم علیهم السلام است.

امام جمعه ایلام افزود: ارتحال ملکوتی عالم مجاهد، خطیب توانا تولیت آستان قدس رضوی و نماینده مقام معظم رهبری در استان های خراسان رضوی، آیت الله طبسی به محضر حضرت ولی عصر عج و رهبر معظم تسلیت می گویم، ایشان یکی از پیشکسوتان انقلاب بلکه یکی از ارکان انقلاب اسلامی و از یاران امام و رهبری بودند.