خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: بیگانگان و بازی خورده های داخلی و خارجی بدانند با تغییر آدم ها استراتژی کلی نظام اسلامی به فضل خدا تغییر نخواهد کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به برگزاری انتخابات در هفتم اسفند ماه اظهار داشت: مسئله انتخابات هفته گذشته کانون توجه دنیا و مردم ما بود.

وی با بیان اینکه می خواهم هفت مطلب در این باره متذکر شوم گفت: نخستین نکته این است که همیشه بعد از انتخابات صحبت می شود چه کسی برد و چه کسی باخت؛ کدام جناح برد و کدام جناح باخت. حقیقت این است که پیروز این انتخابات نظام مقدس جمهوری اسلامی و شما مردم هستید.

آیت الله خاتمی ادامه داد: این سی و ششمین حضور شما در انتخابات سراسری است و آرایی که به صندوق انداخته شد آری مجدد به نظام اسلامی بود؛ نظامی که آماج حملات ناجوانمردانه دنیای غرب قرار دارد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران دومین نکته را معنای خاص حضور با شکوه مردم دانست و افزود: طبق آماری که شنیدید ۳۴ میلیون پای صندوق آمدند و حضور ۶۲ درصدی وجود داشت. در انتخابات پارلمانی در کشورهای غربی که دم از دموکراسی می زنند حضور مردم بین ۳۰ تا ۵۰ درصد است، اما شما مردم همیشه در صحنه با حضور ۶۲ درصدی همه را مات و مبهوت کردید.

وی تاکید کرد: سومین نکته این است که این آمدن شما یک پیام صریح دارد. پیام صریح شما به همه مسئولان نظام این است که ما صادقانه کار کردیم و به صحنه آمدیم؛ باید از این مردم تشکر کرد.

آیت الله خاتمی تشکر از مردم را خدمت صادقانه، پاکدستی، ایستادگی شجاعانه در مقابل دخالت بیگانگان، ساده زیستی، شجاعت جهادی و داشتن فرهنگ مرگ بر آمریکا برشمرد و خاطرنشان کرد: تشکر از این مردم نفرت از استعمار به خصوص روباه پیر انگلیس است؛ تشکر از این مردم به این شکل است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه این مردم انقلابی و ولایی هستند، افزود: نظام ما تمام امکاناتش را برای تقویت مقاومت و مقابله با رژیم صهیونیستی به کار می گیرد. تشکر از این مردم این است که بدانیم تفرقه ایجاد کردن بین مردم و قوا خیانت به انقلاب اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه همه مردم عزیز هستند و در چارچوب ولایت عمل می کنند، تصریح کرد: اینکه اگر جایی به سلیقه ما عمل شد بگوییم توسعه سیاسی صد است و اگر به سلیقه ما عمل نشد نمره ۵۰ و یا ۳۰ بدهیم، همان تفرقه است. این حرفی است که سازمان منافقین در اول انقلاب گفت؛ منافقین در اول انقلاب گفتند انشاءالله مردم آگاه ما به کاندیدای انقلابی رای می دهند و وقتی رای ندادند گفتند ملت ناآگاه ایران؛ این منش همان منش است.

آیت الله خاتمی گفت: انتخابات همین است. بعضی از ما یادمان نیست که میدان سیاست مثل فوتبال گاهی گل می خوریم و گاهی گل می زنیم؛ وقتی گل می زنید نباید مغرور شوید و وقتی گل می خورید هم نباید مایوس شوید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: چهارمین نکته این است که مردم ما توجه داشته باشند که نظام ما براساس یک چارچوب اداره می شود و این چارچوب قانون اساسی است. چهار اصل کلیدی در قانون اساسی وجود دارد که هیچکس حق تغییر آن را ندارد؛ این چهار اصل اسلام، ولایت فقیه، جمهوریت نظام و مذهب رسمی است.

وی ادامه داد: هرکسی در مجلس، دولت و در نهادهای دیگر بیاید باید در چارچوب عمل کند. بیگانگان و بازی خورده های داخلی و خارجی بدانند با تغییر آدم ها استراتژی کلی نظام اسلامی به فضل خدا تغییر نخواهد کرد.