قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: نمایندگان راه یافته به مجلس شورای اسلامی به دور از مسائل جناحی باید به فکر معیشت مردم و حل مشکلات اقتصادی، اشتغال و ازدواج جوانان باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین در مسجد النبی گفت: در انتخابات همه فهمیدند که خواست رهبری با مشارکت حداکثری محقق شد و مردم به دعوت ولی فقیه لبیک گفتند.

وی گفت: آمریکا و انگلیس تلاش کردند با طولانی کردن برجام سرانجام آن را به انتخابات متصل کنند تا کسانی انتخاب شوند که مورد علاقه آنها بودند و بهره برداری لازم را نیز انجام دهند اما خوشبختانه این هدف دشمنان نیز به نتیجه نرسید.

عابدینی بیان کرد: هر نماینده ای که از هر شهر و استانی انتخاب شده است پس از راهیابی به مجلس دیگر باید جناحی فکر نکند بلکه با نگاهی فرا استانی حل مشکلات معیشتی، اقتصادی، اشتغال و ازدواج جوانان را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

امام جمعه قزوین افزود: از دولت انتظار نداریم تبلیغات غیر واقعی کند و مثلا بگویند صد روزه مشکلات را حل می کنیم. امروز با گذشته بیش از صد روز هنوز مشکلات اقتصادی باقیست.

وی بیان کرد: پس از این شعار موضوع برجام را پیش کشیدند و با این همه خون دل خوردن و پایان موضوع برجام هنوز دستاوردی نداشته ایم.

عابدینی یادآور شد: از دولت، مجلس و مردم انتظار داریم امروز دیگر آستین ها را بالا بزنند و برای حل مشکلات همت کنند.

امام جمعه قزوین گفت: این بار هم آمریکا و انگلیس شکست خوردند. البته در برخی جاها برخی افراد ساده لوح به اهداف خود رسیدند اما ما از همه کسانی که دلسوزانه به میدان انتخابات آمدند اعم از نامزدها، هواداران، هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی و حتی کسانی که رای نیاوردند تشکر و قدردانی می کنیم.

وی با اشاره به جشن نیکوکاری اظهار داشت: اگر کارهای خیر و نیکو اندیشانه از مسیر کمیته امداد انجام شود می تواند به اجرا شدن عدالت بر جامعه کمک کند.

عابدینی با تسلیت درگذشت آیت الله طبسی تولیت آستان قدس رضوی و فرج الله سلحشور هنرمند سینما و تلویزیون اظهار داشت: مرحوم سلحشور از هنرمندانی بود که در مسجد هنر خود را آموخت و توانست سینمای اسلامی را به دنیا معرفی کند و آثار وی بیشترین مخاطب را در تلویزیون و سینما داشت.

وی گفت: سلحشور توانست سینمای تحت لوای قرآن را نشان دهد و رمز موفقیت این هنرمند اعتقاد واقعی به قرآن و اسلام بود.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین درخصوص پیامدهای اسراف و تخریب منابع طبیعی نیز مطالبی بیان کرد و افزود: مصرف بیش از اندازه آب و تخریب منابع طبیعی مصداق بارز بی تقوایی و برای کشور و مردم هزینه های زیادی دارد لذا مردم باید در مصرف خود دقت کنند تا دچار مشکلات جدی در آینده نشویم.