زنجان- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: ملت ایران با حضور حداکثری و آگاهانه خود در صحنه انتخابات ۷ اسفند عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اثبات رساند.

به گزارش پرس شیعه؛ ححت الاسلام علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر زنجان با اشاره به فرا رسیدن هفته احسان و نیکوکاری افزود: متمولان جامعه آگاه باشند که خداوند برای آن‌ها وظیفه‌ای تعیین کرده است و این حق نیازمندان بر گردن آن‌ها تا زمانی که نیاز آن‌ها به طور کامل از بین نرود، وجود دارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ادامه داد: در بین مردم زنجان، روح احسان و نیکوکاری موج می‌زند و فعالیت‌های کمیته امداد، بهزیستی و خیریه‌های فعال استان شاهدی بر این روح نیکوکاری بین مردم زنجان است.

حجت الاسلام خاتمی با اشاره به حضور مدافعان حرم در سوریه و عراق و مبارزات آن‌ها در این کشورها، یادآور شد: عمق استراتژیک ایران مناطقی همچون سوریه، لبنان، فلسطین و نوار غزه است که خاکریز اول در مبارزه با دشمن محسوب می شود.

وی متذکر شد: اگر از دولت‌ها درگیر جنگ با داعش حمایت نکرده و جوانان در این کشورها به مبارزه با داعش نپردازند مجبور به جنگ با آن‌ها در مرزهای خود خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به بیانیه شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر تروریستی خواندن حزب الله افزود: آمریکا، اسرائیل، ترکیه و عربستان سعودی عامل اصلی و طراح این توطئه هستند.

حجت الاسلام خاتمی افزود: بیانیه شورای همکاری خلیج فارس بزرگترین خدمت به رژیم غاصب اسرائیل است.

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین سرمایه ملی حضور مردم در صحنه است ادامه داد: ملت ایران و به تبع آن زنجان با حضور گسترده در انتخابات هفت اسفند، ایستادگی در برابر دشمنان و تلاش برای دلخوشی دوستان را به نمایش گذاشتند.

حجت الاسلام خاتمی افزود: میزان حضور مردم استان زنجان در انتخابات ۷ درصد بالاتر از میانگین کشوری بود که این موضوع نشان‌دهنده اقتدار و بلوغ سیاسی مردم است .

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره به آغاز هفته منابع طبیعی لزوم توجه به مقوله منابع طبیعی را مورد تاکید قرار داد و افزود: امسال در هفته منابع‌طبیعی شعار «به یاد هر شهید درختی می‌کاریم» را ملاک عمل خود قرار داده و حداقل سه‌هزار اصله درخت خواهیم کاشت.

حجت الاسلام خاتمی افزود: امسال در هفته منابع‌طبیعی شعار «به یاد هر شهید درختی می‌کاریم» را ملاک عمل خود قرار داده و حداقل سه‌هزار اصله درخت خواهیم کاشت.