زاهدان-نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: مشارکت ۶۶ درصدی مردم این استان در انتخابات قابل تقدیر است و باید این حضور را به بهترین شکل پاس داشت.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان اظهار داشت: ارزش حرکت مردمی در انتخابات تبیین شود و در این راه نقش رسانه ها در تببین شکوه حضور مردم بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی افزود: حضور حماسی و کم‌نظیر ملت بصیر ایران در انتخابات در حقیقت لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب بود، مردم در حقیقت با این حضور گسترده به دعوت رهبری برای حضور در انتخابات پاسخ و نشان دادند که به نظام جمهوری اسلامی علاقه‌مند هستند.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: اکنون باید این شکوه حضور را به بهترین شکل به همگان نشان داد، مردمان این دیار همانند گذشته همدلی و همزبانی خود را به همگان نشان دادند، این حضور تداعی کننده وحدت بین شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان است.

اقدامات ضد بشری آل سعود به شدت محکوم است

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها به جنگ افروزی آل سعود در منطقه اشاره کرد و گفت: جنایات آل سعود به همراه همدست جنایتکارش آمریکا علیه مسلمانان به شدت محکوم است.

وی افزود: آمریکا در تلاش است تا با همراهی برخی کشورهای منطقه، تجزیه سوریه به عنوان یک کشور مسلمان را اجرایی کند، این دقیقا مصداق بارز سیاست مذهب را مقابل مذهب قرار دادن است.

امام جمعه زاهدان گفت: آمریکا شدیدترین شکل خیانت و جنایت را با همکاری عربستان و متحدانش در منطقه در حق مسلمان روا داشته و به دنبال جنایتی بزرگ است.

آیت الله سلیمانی تاکید کرد: دشمن اصلی منطقه آمریکا و رژیم صهیونیستی است و رژیم آل سعود مامور آن ها در اختلاف افکنی بین کشورهای اسلامی است.

وی آل سعود را عامل تفرقه در منطقه دانست و گفت: عربستان به دنبال تفرقه است و با سیاست استعماری غربی ها می خواهد بین شیعیان و سنی ها جدایی بیندازند و باید همگان در برابر این توطئه های نرم هوشیار باشند.