مشهد- امام جمعه مشهد با بیان اینکه مجلس دهم متشکل از بینش های متفاوت است بیان کرد: مجلس به دلیل این تنوع نباید به میدان جدال و کشمکش های سیاسی تبدیل شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه این هفته مشهد مقدس در رواق امام خمینی(ره)اظهار کرد: امیدواریم در مجلس دهم شاهد ابتکار و پویایی باشیم و حل مشکلات معیشتی مردم و همچنین توجه به ارزش های دینی و اسلامی بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد تا مجلس دهم به تابلوی ترویج اسلام و ارزش‌های دینی تبدیل شود.

وی همچنین ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت آیت الله واعظ طبسی تولیت استان قدس رضوی و نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: امروز جمعه‌ای است که با یک داغ جانسوز و فاجعه جانگداز مصادف بود.

وی افزود: امروز شاهد از دست رفتن یک عنصر بزرگ انقلابی درکنار نیم قرن مبارزه ایشان با رژیم ستمشاهی ومدیری ارزشمند بودیم.

امام جمعه مشهد با اشاره به خدمات سازنده و چشمگیر آیت الله واعظ طبسی درتوسعه حرم مطهری رضوی گفت: در دوران رژیم ستمشاهی مساحت حرم مطهر رضوی فقط سه هزار متر بود اما امروز بیش از ۵۰ هزار متر است و لذا یک روز خدمت مقام معظم رهبری عرض کردم آیا آستان قدس رضوی خادمی توانا به مانند آیت الله طبسی داشته است رهبر انقلاب فرمودند خیر

انتخابات پسوند ۲۲ بهمن بود

امام جمعه مشهد همچنین با بیان اینکه انتخابات هفتم اسفند پسوند حماسه ۲۲ بهمن بود اظهار کرد: طبق فرموده مقام معظم رهبری دشمن همه ساله در ۲۲ بهمن با مشاهده خروش عظیم ملت ایران عقب نشینی می کند و امسال با حضور پر شور مردم در صحنه انتخابات بیش از گذشته ناامید شد.

آیت الله علم الهدی با استناد به نقل قول های محققان و کارشناسان سیاسی غربی اظهار کرد: انتخابات هفتم اسفند و لبیک ملت ایران به ندای رهبر معظم انقلاب عمق قدرت و سیاست مداری رهبری را در جهان به اثبات رساند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه باید مقام معظم رهبری را باید پیروز اصلی این انتخابات اعلام کرد افزود: حضور پرشور مردم ایران پای صندوق های رای و لبیک به ندای ولی امر مسلمین برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب رقم زد.

مردم ایران تحمل گرسنگی دارند اما تحمل ضربه به نظام را ندارند

امام جمعه مشهد در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه تنگناهای اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم را نمی توان پنهان کرد و بر هیچ شخصی پوشیده نیست ادامه داد: با این وجود مردم ایران تحمل گرسنگی را دارند اما تحمل ضربه به نظام را ندارند.

وی با بیان اینکه نمایندگان منتخب مردم و راه یافته به مجلس باید اولویت خود را مطالبات دینی قرار دهند اضافه کرد: اگر نماینده ای وارد مجلس شود و بخواهد ژست تساهل و تسامح بگیرد و نغمه ضد دینی سر دهد و از جریان‌های لائیک و ضد اسلام طرفداری کند بزرگ ترین خیانت را در حق موکلان خود انجام داده است.

وی با بیان اینکه دولت و مجلس باید تعاملی دوسویه با هم داشته باشند ادامه داد: یکی از نمایندگان مشهد در دوره گذشته دو طرح اقتصادی ارائه کرد اما دولت، حاضر به مطرح کردن این طرح ها در کابینه نشد.

آیت الله طبسی تابلوی توانمند روحانیت بود

امام جمعه مشهد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رحلت آیت الله واعظ طبسی اظهار کرد: این شخصیت برجسته روحانی تابلوی تمام نمای توانمند مدیریت روحانیت بود.

آیت الله علم الهدی با اشاره به مجاهدت های این عالم ربانی اظهار کرد: آیت الله واعظ طبسی در عرصه مبارزه با نظام ستمشاهی یک سخنور بزرگ وانقلابی بودند و در همان گام های نخست مبارزه در مشهد ایشان توسط عوامل رژیم دستگیر شدند.

امام جمعه مشهد با یادآوری خاطرات این مبارز مجاهد ابراز کرد: مقام معظم رهبری پس از بازگشت از تبعید با حضور آیت الله هاشمی نژاد و آیت‌الله طبسی مثلثی انقلابی تشکیل دادند که در خراسان و به ویژه در شهر مشهد پایه های رژیم طاغوت را متزلزل کرد.

امام جمعه مشهد بیان کرد: تعادلی که ایشان بین شهر و حوزه ایجاد کردند به گونه‌ای بود که اگر صلابت ایشان نبود آنگاه جریان تحجر اینجا را کردستان دوم کرده بود.

وی تاکید کرد: جوان‌های انقلابی باید بدانند که هرچه از انقلاب دارند از این مرد بزرگوار است و این واقعیت‌ها را اگر بنده نگویم آنگاه به امام رضا (ع) خیانت کرده‌ایم‌.