بوشهر – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه منتخبان مجلس وام‌دار مردم هستند، گفت: اکنون دوره همگرایی و رفاقت است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: مردم ایران اسلامی همچون گذشته حضوری گسترده و پرشوردر انتخابات داشتند و شاهد خلق حماسه دیگری در سراسر کشور بودیم.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون زمان تبدیل رقابت‌های انتخاباتی به رفاقت‌ها و همگرایی است، ادامه داد: همه منتخبین مردم باید برای ارائه بهترین و بیشترین خدمات به مردم تلاش کنند و بدانند که وام‌دار مردم هستند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه مردم با توجه به شایستگی کاندیداها آنان را برای خدمت‌گذاری انتخابات کرده‌اند، خاطرنشان کرد: افرادی که انتخاب شده‌اند نیز نباید خودبین باشند.

وی با تاکید بر اینکه افراد راه‌یافته به مجلس باید در خدمت رهبر معظم انقلاب، نظام اسلامی، مردم و حافظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب باشند، تصریح کرد: منتخبین مردم باید خودشان را برای مردم، ولایت و نظام هزینه کنند.

آیت‌الله صفایی بوشهری به جایگاه ویژه کمیته امداد در ارائه خدمات به مردم و به ویژه نیازمندان اشاره کرد و افزود: شاهد موفقیت‌های بسیار خوبی از این نهاد در زمینه خدمات‌رسانی به محرومان و مظلومان و نیازمندان هستیم.

وی به سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد اشاره کرد و افزود: باید برای تجهیز مساجد تلاش ویژه‌ای صورت بگیرد تا برای جذب جوانان به کانون‌های فرهنگی و هنری محیطی مناسب باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم راه‌اندازی کانون‌های فرهنگی در همه مساجد، افزود: فعالیت‌های بسیج نیز در سطح مساجد گسترش یابد.

وی با اشاره به تشکیل شورای بین‌المجالس کشورهای عربی و سفاهت بیانیه این شورا، اضافه کرد: شرکت کنندگان در این نشست، حامی تروریست هستند و از داعش حمایت می‌کنند ولی حزب‌الله لبنان را محکوم کردند که نشان دهنده این است که به دستور آمریکا و رژیم صهیونیستی برگزار شده است.