بیرجند- خطیب جمعه بیرجند گفت: نمایندگان منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان با همدلی برای ارتقاء شاخص‌های توسعه استان تلاش کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام محمدعلی تابعی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بیرجند با اشاره به حضور بالای ۷۲ درصدی مردم استان خراسان جنوبی در انتخابات بیان کرد: مردم این استان به‌مانند همیشه رکوردشکنی کردند و میانگین حضور بالاتر از نرم کشوری است.

وی اولین برنده انتخابات را مردم و در رأس آن مقام معظم رهبری دانست و افزود: مشارکت مردم بعد از ۳۷ سال از پیروزی انقلاب دنیا را شگفت‌زده کرد و بر مردم‌سالاری بودن جمهوری اسلامی ایران صحه گذاشت.

امام‌جمعه موقت بیرجند بابیان اینکه باید از فکر و اندیشه تمامی کاندیداهای انتخابات مجلس برای پیشرفت و توسعه استان استفاده کرد، ادامه داد: افرادی که رأی نیاورده‌اند نباید احساس شکست کرده و خانه‌نشین شوند.

وی بابیان اینکه از ۱۶ شاخص توسعه خراسان جنوبی تنها در دو شاخص بهداشت و درمان و آموزش عالی توسعه‌یافته است، ادامه داد: در سایر شاخص‌ها توسعه‌یافتگی در آخر خط قرار داریم.

حجت‌الاسلام تابعی تأکید کرد: نمایندگان منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان با همدلی و وحدت با مسئولان استانی برای ارتقای شاخص‌ها در استان تلاش کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید با همدلی و همفکری، استان خراسان جنوبی را در شاخص‌های مختلف توسعه ارتقا دهیم، تصریح کرد: منتخبان مردم در مجلس مشکلات استان را به مسئولان انتقال دهند برای حل این مشکلات به دنبال قانون‌گذاری باشند.

وی در ادامه با اشاره به رحلت عالم ربانی آیت‌الله واعظ طبسی ادامه داد: ایشان عالمی و مجاهدی بزرگ بود که قبل و بعد از پیروزی انقلاب، خدمات ارزنده‌ای برای نظام جمهوری اسلامی ایران داشت.

وی در ادامه با اشاره به ۱۴ اسفندماه سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) عنوان کرد: این نهاد با ارائه خدمات به محرومان جایگاه ارزنده‌ای در کشور دارد.

وی بابیان اینکه نظام اسلامی نسبت به محرومان مسئول است، گفت: فراهم کردن زمینه اشتغال و خودکفا کردن محرومان توسط کمیته امداد خدمت ارزنده‌ای است.

خطیب جمعه بیرجند با اشاره به هفته نیکوکاری نیز عنوان کرد: همگان باید در دستگیری از نیازمندان پیش‌قدم باشیم.

وی با اشاره به ۱۵ اسفندماه روز درختکاری نیز گفت: روز درختکاری سنت حسنه‌ای است که باید در استان خراسان جنوبی به‌عنوان استانی کویری با کاشت درخت و احیای مراتع، از افزایش ذرات خاک و ریز گردها جلوگیری کنیم.

حجت‌الاسلام تابعی ضمن گرامیداشت ۱۸ اسفندماه سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: مساجد کارکرد چندمنظوره دارند و باید در کنار عبادت به سایر نیازهای جوانان توجه شود.