بیانات حضرت آیت‌ الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در ششمین کنفرانس بین ‌المللی حمایت از انتفاضه‌ فلسطین در اغلب رسانه های عربی بازتاب گسترده ای داشت.

به گزارش پرس شیع به نقل از شبکه ‘المنار’ رهبر انقلاب اسلامی ایران در انتفاضه در رسانه های عربی اعلام کردند انتفاضه سوم هرچند از دو کابینه قبل رژیم صهیونیستی هدف سرکوب قرار گرفته اما فصل بسیار مهمی را در تاریخ مقاومت رقم خواهد زد.

شبکه الجزیره قطر نوشت: رهبر جمهوری اسلامی ایران در افتتاحیه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران خواستار بازنگری در موضوع سازش با اسرائیل شد و گفت که مقاومت تنها راهی است که ملت فلسطین می تواند خواسته هایش را بدست آورد و سرزمین خود را آزاد کند.

الجزیره افزود: از نظر آیت الله خامنه ای مشکل روند سازش فقط در این نیست که با کوتاه آمدن از حق یک ملت، به رژیم غاصب مشروعیت می‌دهد، بلکه مشکل در این است که سازش هیچ تناسبی با شرایط کنونی مسأله فلسطین ندارد و خصلت‌های توسعه‌ طلبانه و سرکوبگرانه و آزمندانه‌ی صهیونیست‌ها را در نظر نمی‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رهبر ایران در این کنفرانس خواستار آزادی کامل فلسطین از دست غده ‘اسرائیل’ شده و بار دیگر از به رسمیت شناختن آن امتناع کرد. آیت‌الله خامنه‌ ای همچنین یادآور شد که مقاومت مداوم و چند انتفاضه توانسته است اهداف بسیار مهمی را محقق سازد و کماکان توفنده به پیش می تازد تا دیگر اهداف خود را تا آزادی کامل فلسطین محقق گرداند.

پایگاه خبری روسیا الیوم نیز نوشت: رهبر جمهوری اسلامی ایران، فلسطین را محور همه کشورهای اسلامی دانست و با تاکید بر اینکه ما ازهمه گروه هایی که در راه مقاومت گام بر می دارند حمایت می کنیم، گفته است فلسطینی ها هیچ راهی جز فروزان نگاه داشتن شعله مبارزه ندارند.

ایشان افزود: بررسی تاریخ نشان می دهد که در هیچ برهه ‌ای، هیچ یک از ملت‌های جهان با چنین رنج و اندوه و اقدامی ظالمانه، مواجه نبوده‌اند که در توطئه‌ای فرا منطقه‌ ای، کشوری به ‌طور کامل اشغال شود و ملتی از خانه و کاشانه خود رانده شوند و به ‌جای آنان، گروهی دیگر با موجودیتی جعلی جایگزین شود.

پایگاه مغربی ‘هسبرس’ نوشت: رهبر ایران با تاکید بر اینکه سرکوب وحشیانه ملت فلسطین ودیگر ظلم هایی که علیه آنان صورت می گیرد همچون دستگیری‌های گسترده، قتل و غارت، تلاش برای تغییر چهره و هویت قدس و مسجدالاقصی و دیگر اماکن مقدس اسلامی و مسیحی در آن و سلب حقوق اولیه شهروندان همچنان ادامه دارد، گفته است این اقدامات با پشتیبانی همه‌جانبه آمریکا و برخی دولت های غربی انجام می‌شود که متاسفانه با عکس‌العمل شایسته جهانی مواجه نیست.

پایگاه مصری ‘الیوم السابع’ هم نوشت: آیت الله خامنه ای درکنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، اسرائیل را به یک غده سرطانی تشبیه کرد و گفت که ما خاک فلسطین را از این سرطان آزاد خواهیم کرد.

سایت مصری افزود: رهبر ایران می گوید این غده سرطانی طی مراحلی به بلای کنونی تبدیل شد و درمان آن را نیز چند مرحله ‌ای است وچند انتفاضه و مقاومتِ پیگیر و مستمر توانسته است اهداف مرحله ای بسیار مهمی را محقق سازد و همچنان توفنده به پیش می‌تازد تا دیگر اهداف خود را، تا زمان آزادی کامل فلسطین محقق سازد.

روزنامه ‘الاخبار’ لبنان نوشت: رهبر ایران در سخنانی در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین تاکید کرد که آزادی فلسطین باید محور وحدت همه‌ ملت‌های مسلمان و آزادی ‌خواه باشد و هرگز نباید از اهمیت حمایت سیاسی از مردم فلسطین غافل بود که این مسأله در جهان امروز از اولویت ویژه‌ای برخوردار است.

این روزنامه لبنانی افزود: آیت الله خامنه ای با بیان اینکه فضای جهانی اندک اندک، به سمت مقابله با اقدامات خصمانه و غیرقانونی و غیرانسانی رژیم صهیونیستی گرایش پیدا می‌کند، مقامات اسرائیلی را به غده سرطانی توصیف کرد که طی مراحلی به بلای کنونی تبدیل شده است.

به نوشته ایرنا، ایشان با تاکید بر حمایت از مقاومت فلسطینی بر ضرورت تمسک فلسطینی ها به این موضوع به دور از توهمات سازش تاکید کرد.

خبرگزاری فلسطینی ‘ قدس پرس’ تاکید کرد که آیت اله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران قضیه فلسطین را مهمترین قضیه جهان اسلام ومحور توجه همه مسلمانان توصیف کرد وگفته است قصه‌ پرغصه‌ فلسطین و اندوه جانکاه مظلومیت ملت صبور، بردبار و مقاوم آن را درد و رنجی انبوه بر دل انسان‌های آزادی ‌خواه و حق ‌طلب و عدالت ‌جو می نشاند.

قدس پرس افزود: رهبر ایران تاکید کرد که ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در شرایط منطقه ای و جهانی دشواری برگزار می شود و منطقه ما که همواره پشتیبان ملت فلسطین در مبارزات آن علیه یک توطئه جهانی بوده است، این روزها دستخوش ناآرامی و بحران‌ های متعدد است.

به نوشته روزنامه’ القدس العربی’ چاپ لندن رهبر ایران یادآور شد که منطقه ما که همواره پشتیبان ملت فلسطین در مبارزات آن علیه یک توطئه جهانی بوده است، این روزها دستخوش ناآرامی و بحران‌های متعدد است که این بحران ها موجب کمرنگ شدن حمایت از مسأله فلسطین و آرمان مقدس آزادی قدس شده است.

آیت الله خامنه ای تأکید کردند: مقاومت و فلسطین، ارزشمندتر و والاتر از آن است که در اختلافات میان کشورهای اسلامی و عربی و یا اختلافات داخلی کشورها و یا اختلافات قومی و مذهبی درگیر شود و فلسطینیان، به‌ خصوص گروه‌های مقاومت باید قدر جایگاه ارزشمند خود را بدانند و به این اختلافات ورود نکنند.