سنندج – امام جمعه سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: حضور و مشارکت اقشار مختلف در جشن های نیکوکاری و کارهای خداپسندانه با هدف حمایت از نیازمندان در جامعه ضروری است.

به گزارش پرس شیعه؛ ماموستا عبدالرحمان خدایی ظهر امروز جمعه در خطبه های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: برگزاری جشن های نیکوکاری یکی از اقدامات و فعالیت های خوب و قابل تقدیر در جامعه است که باید این گونه اقدامات را به صورت جدی مورد حمایت قرار داد.

وی ضمن تاکید بر لزوم حضور و مشارکت اقشار مختلف جامعه در فعالیت های این چنین، بیان کرد: احسان و نیکوکاری از جمله سفارش های اصلی دین مبین اسلام است که باید در جامعه اسلامی مورد توجه جدی قرار گیرد.

امام جمعه سنندج و نمایندگان مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برگزاری جشن‌های احسان و نیکوکاری در طول این چند روز از سوی کمیته امداد امام خمینی به روال هر ساله بستر را برای کمک به نیازمندان و محرومان جامعه فراهم کرده است، افزود: کمیته امداد نهادی است که برکت انقلاب پایه‌گذاری شده و نقش بسزایی در کمک به نیازمندان و شادکردن دل‌های آنان داشته است.

وی از مردم خواست با مشارکت در جشن نیکوکاری در این ایام پایان سال بستر را برای رفع بخشی از مشکلات نیازمندان فراهم سازند و افزود: احسان و نیکی به همنوعان از دستورات دین مبین اسلام بوده که بارها در قرآن کریم بر آن تاکید شده است.

ماموستا خدایی در ادامه از خدمات نیروی انتظامی در راستای تولید امنیت در جامعه تقدیر کرد و اظهار داشت: نیروی انتظامی در طول انتخابات و سایر ایام سال در راستای تامین امنیت با تمام توان تلاش می‌کند و از برکت این تلاش‌ها جامعه ما از امنیت کاملی برخوردار است.

وی با اشاره به حضور و مشارکت مردم در انتخابات هفتم اسفندماه، یادآور شد: مردم ایران به ویژه استان کردستان در انتخابات هفتم اسفند با لبیک به ندای رهبر و مقتدای خود پای صندوق‌های رأی حاضر شدند و ضمن انتخاب کاندیداهای مورد نظر خود، پشتیبانی و عمق ارادت خود را به نظام نشان دادند.

امام جمعه سنندج در بخشی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه این هفته بر توجه بیش از پیش مردم بر اجرای دستورات و فرایض دینی تاکید کرد و گفت: دوری از گناه و معصیت و توجه به اصول و ارزش‌های اسلامی به عنوان اصلی مهم باید مورد توجه همه مسلمانان قرار گیرد.

ماموستا خدایی ضمن تاکید بر توجه به دستورات دینی و الهی در فعالیت های اقتصادی و تجاری، عنوان کرد: دوری از ربا از جمله مباحثی است که در دین اسلام به صورت ویژه بر آن تاکید شده و کسب سود و درآمد از راه ربوی و نزول را حرام کرده است.

امام جمعه سنندج دفاع از حق خود و ظلم نکردن به دیگران را از دیگر دستورات دین اسلام عنوان کرد و گفت: کسی که بنا به احتیاج از مسلمانی قرض کند و با وجود توانایی داشتن از بازگرداندن آن امتناع کند مورد عذاب خداوند قرار می‌گیرد.

وی به موضوع امنیت در کشور اشاره کرد و افزود: علیرغم اینکه ناامنی در کشورهای منطقه وجود دارد ولی کشورمان در امنیت و آرامش کامل به سر می برد و بدون شک حضور مردم در صحنه ضامن این امنیت پایدار است.

ماموستا خدایی در پایان سخنان خود در خطبه های نماز جمعه سنندج اظهار داشت: از مردم درخواست کرد که در برنامه های دینی و مذهبی مشارکت داشته باشند که نمود عینی این برنامه ها و فعالیت های مذهبی حضور در نماز جمعه است.